1

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

"... Widząc tą nową architekturę na pewno nikt nie zostanie obojętny...

Mnie się podoba!
Bardzo lubię wszelkie klamoty i urządzenia... pasjonuję się też miniaturową koleją.
A to... COŚ, wygląda zupełnie jak RADIATOR od chłodnicy, wciśnięty w makietę kolejową ilustrującą IV epokę (tj. lata 70.) lol

3

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Na pewno lepiej to wyglada niż istniejaca kamienica ale nie jestem pewien czy tu pasuje.

4

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Mnie się podoba ale konserwator padnie trupem jak zobaczy smile

5

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Nic tylko doczepić z boku odpowiednich rozmiarów GAŁECZKĘ z regulatorem temperatury i sprzedać miejsce na tym radiatorze producentowi grzejników - na jego logotyp.

6

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Jeśli ktoś poszukuje ikon tworzących nowy wizerunek Rzeszowa to ten projekt bardzo sie nadaje. Nawet jeśli niektórym przypomina radiator grzejnika. Wszystkie wielkie projekty wzbudzały takie "niearchitektoniczne" skojarzenia. Wieża Eifela, opera w Sydnej, muzeum Guggenheima.

7

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

To jest po prostu koszmarne i tylko trochę lepsze od tej tragicznej hipotezy która jest na ostatnim zdjęciu sad Gdzie przy starych kamieniczkach takie rzeczy?

8

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

"... Wszystkie wielkie projekty wzbudzały takie "niearchitektoniczne" skojarzenia. Wieża Eifela, opera w Sydnej, muzeum Guggenheima..."

Zgoda, pod warunkiem, że byłby to FINEZYJNY RADIATOR. W tym klocu - nie ma nic fascynującego ani odważnego. Prównywanie go do opery w Sydney jest tak samo trafione jak nazwanie radnego Wywrockiego - Davidem Copperfieldem ... lol

9

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Co się ciskasz? Może to opera w Sydney na miarę stolicy innowacji?

10

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Z dwóch wizualizacji nie można oceniać całości projektu. Nie wiem czy jest dobry czy zły. Miałbym za to do projektanta kilka pytań. Np. z jakich materiałów będzie elewacja. Niepokoi mnie aż tak wielka ilość szkła. Zwłaszcza niska "nawa" po prawej stronie. Co do "radiatora" jak o nim piszecie, to mnie się podoba, pod warunkiem wykonania go z jasnego muru i tynku. Tylko taki ma sens. Żadnej okładziny ani aluminium.

11

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Dla mnie to po prostu kloc. Za wysoki i za nowoczesny sad W tej części miasta lepiej było zaprojektować coś bardziej tradycyjnego.

12

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

W tej części miasta najbardziej pasowałyby cygańskie wozy i namiot cyrkowy. Projektując otoczenie nie zapomnijcie też o obowiązkowych krasnalach. Bleee.

13

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Ta dyskusja powinna być bardziej konstruktywna. Jeśli dobrze rozumiem ideę dyskusji publicznej o architekturze. Tak naprawdę jej celem powinno być nie tylko wyrażenie własnych odczuć ale także przedstawienie rozwiązań.
Nie przeszkadza mi nowoczesność stylu. Nie przeszkadza mi też zdecydowana forma od strony placu. Zastanawiam sie tylko czy całość budynku nie powinna być niższa? Zbyt w tej chwili dominuje nad otoczeniem placu.

14

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Ależ naprawdę wszystko jest w porządku! smile
Trzeba tylko umieścić w widocznym miejscu na fasadzie litery NASA - albo LHC i git. Nikt nie będzie miał wątpliwości. Trzymam kciuki!

S.

15

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

O proszę... OD RAZU LEPIEJ... lol

http://www.polimedia.pl/pepe/Radiator%2031_TT_1%20kopia.jpg

S.

16

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Pisanie o odczuciach nie jest złe. Nie trzeba być tylko pochopnym. Od wczoraj przyglądam sie temu projektowi i wydaje mi się coraz ciekawszy. Uwaga o potraktowaniu tej architektury jako ikony jest bardzo zasadna. Ktoś kiedyś powiedział: architekturę powinno się oceniać po tym jak się ona zestarzeje.
Jak zatem bryła ta będzie widziana w tym miejscu gdy sie już wszyscy do niej przyzwyczają? Nadal będzie oceniana jako kloc, czy jako ciekawa ikona? Wcale nie jestem pewien.

17

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Ludzie, co wy piszecie? Ten monumentalny kloc to nowoczesna architektura? Przytłacza okolicę swoją nachalnością. Liczyłam na to, że powstanie tu coś lżejszego, coś co pięknie "uszlachetni" to miejsce, zaciekawi swoją niebanalnością, a tu co mamy? Jakby z grubsza ociosany meteor, przygniatający wszystko dokoła. Gdzie wy macie oczy. Chcecie, żeby to stało się ikoną Rzeszowa? Jak ten obiekt powstanie, będzie nadal świadczył o naszej prowincjonalności. Niestety sad  Nasz Rzeszów naprawdę wart jest czegoś lepszego...

18

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Kizia, przesadziaś z tą prowincjonalnością. Nie widzę też powodu aby architektura ta nie nadawała się na ikonę miasta. Natomiast masz rację co do wpasowania budynku w otoczenie. Nawet jeśli miałby on być dominantą, jako główny bydynek-temat placu Garncarskiego (takie jest świadome założenie architekta), to wydaje mi się on i tak za duży. Gryzę sie też z kwestią tak agresywnego, nowoczesnego stylu w pobliżu rynku ale tu nie mam pewności, więc będę na razie powsciągliwy w swojej ocenie.

19

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Nie podoba mi się. Wcale nie oczekuje w tym miejscu jakiegoś wystrzałowego budynku. Wolałabym kontynuację architektury sąsiednich kamienic. Cały kwartał utrzymałby wtedy swój charakter i tworzyłby klimat starówki.

20

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Robin, wiesz, co to znaczy ikona? Ikona to symbol czegoś tak niepowtarzalnego, że ani przed, ani długo po tym dziele nic tak wybitnego długo niepowstanie.  Czy taki symbol Rzeszowa zadowala Cię Robinie? Ja na architekturze się nie znam, ale na wizerunku i jego znaczeniu znam się całkiem dobrze. Ten obiekt może być co najwyżej wizerunkiem samego architekta, który go popełnił i to wszystko.

21

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Ikona to po prostu coś charakterystycznego. Nie dopisujmy istocie ikony od razu ponadczasowej roli ani potrzeby wybitności. Ikony mogą być mniej i bardziej wybitne. Jedną z ikon Warszawy jest syrenka ale czy jest to wybitny wizerunek? Albo krąg w Stonehenge, uosabia mit ale też nic w nim wybitnego. Krzyż na Giewoncie, wiatraki w Holandii, banalne w gruncie rzeczy frontony polskich dworków...  Podobnie można wymienić wiele wręcz niesympatycznych przykładów architektury modernistycznej i postmodernistycznej, które stały się ikonami. To po prostu miejsca wizerunkowo charakterystyczne, a niekoniecznie wybitne. Frontowy "radiator" budynku jest na pewno charakterystyczny, nie kojarzę drugiego budynku o takiej elewacji.

22

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

A czy ta architektura zadowala mnie jako symbol Rzeszowa? Oczywiście że nie. Przede wszystkim to nie ta ranga budynku, żeby od razu mógł być symbolem miasta. Ale nie mogę przez to zaprzeczyć, że budynek może być ikoną. Nie tu jest problem, tylko w tym jak wkomponowuje sie on w przestrzeń starego śródmieścia. To warto rozważyć.

23

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Boże! A co to za harmonija? Architekt chyba ostatnio był w Leżajsku. Tam są takie organy smile

24

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

Tu będzie hotel "Harmonija". Tak mogłoby zostać smile

25

Odp: Nowy obiekt na rzeszowskiej starówce

JAKI HOTEL???
smile

http://www.polimedia.pl/pepe/Radiator%20ICENT%2031_TT_1%20kopia.jpg