26

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Świetnie, że dała mi Pani jeszcze szansę, dziękuję :-)
Chciałem spytać właśnie o to, gdzie będzie można spotkać Panią, spotkać się z Panią w najbliższej przyszłości literacko? Czy może myśli Pani o jakimś spotkaniu z czytelnikami? Jeżeli tak, to gdzie i kiedy? smile

27

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Widzę, że dyskusja ma się ku końcowi ale może jeszcze załapię się na odpowiedź na moje pytanie?
Jest może kilka pism, znam ten portal, może jeszcze istnieje jakieś miejsce w sieci gdzie pisze się o poezji i pisarzach z naszego miasta. Ale mam nieodparte wrażenie, że to jakaś totalna "piwnica". Ostatnio bardzo ucieszył mnie fakt, że nasi poeci zostali zaproszeni do teatru... Dlaczego tak mało o was słychać pani Krystyno? To przez wielki indywidualizm z jakie słyną dusze twórcze, artystyczne?

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Wciąż tu jestem. Nie sądziłam, że nadal są chętni do rozmów. To wahanie to też moja cecha wspólna z Emily Dickinson. wink Pomieszanie pewności (czasem graniczącej z absolutną) z niepewnością i niewiarą. Nie chodzi o sens. Sen jest zawsze. Chodzi o umiejętność nawiązania poetyckiej relacji trwalszej niż chwila. Prawdziwej relacji, czyli doskonałego porozumienia w wierszu. Jednak takie zdarzenia o jakich dziś wspomniała pani Jola plus (nomen omen) obecność pozostałych dyskutantów, to więcej niż bardzo wiele, dla mnie dzisiaj. Dziękuję.

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Gościu Plus, Na pewno 10 czerwca, o godz. 18, mam spotkanie z książką "Kry i wyspy" w Warszawie (Centrum Jeziorańskiego, Powiśle). W Rzeszowie 23.06. w Teatrze Siemaszkowej w plenerze, w ramach akcji "Wiersze na słupach", jako jeden w wielu gości (podobno będzie też dużo muzyki, a nawet też rockowej). Zapraszam!

30

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Dziękuję pani Krystyno smile Postaram się (jak tylko zdrowie pozwoli) pojawić się w teatrze smile

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Nick. Rzeszów jest wyjątkowym miastem, bo tu wydaje się 2 periodyki literackie na wysokim poziomie. Są to "Fraza" i "Nowa Okolica Poetów". To są pisma papierowe.
Poza TWiNN, ja sama napomykam o poezji, poetach, cytuję wiersze w blogach na portalu Biznes i Styl. W papierowym VIP często są wiersze na całą stronę. Poza tym, jest "Nasze miasto Rzeszów", gdzie są okienka z wierszami. A ostatnio też wiersze w "Ludziach sukcesu". To są pisma rodem z Rzeszowa.

32

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

To może jeszcze też na koniec dokleję się z pytaniem. Czy zakłada pani coś takiego jak koniec kariery artystycznej? Czy w ogóle dla poety, pisarza istnieje jakiś koniec, świadomy koniec pisania? Ma pani takie myśli, odczucia że może nastąpić jakaś pustak?

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Bardzo mi będzie miło, Pani Jolu. Wtedy, proszę się dać rozpoznać. smile

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Pani Kaju, Czesław Miłosz powtarzał, że wiersze należy pisać rzadko i niechętnie. Może miał na myśli, że żarliwość, gorliwość pisania mogą się wyczerpać w swojej intensywności. Tego nikt nie wie. Artur Rimbaud, geniusz poezji francuskiej, zaledwie dwudziestoparoletni, przestał pisać b. wcześnie i przeszedł na drugą stronę, czyli na komercyjną stronę życia. Ktoś powiedział, że skrajny konformizm to też forma buntu i Rimbaud pozostał sobą do końca. Jeśli to nie wyjaśnia sprawy, chętnie do tego kiedyś wrócę.

35

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Jak tylko będę obecna, to z pewnością podejdę i przypomnę się z naszej dzisiejszej rozmowy smile

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Do miłego spotkania!

37

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

„poeta nie wygląda na poetę
poeta jest poetą i już nikim więcej
jest”

Drodzy rozmówcy zakończę cytatem z tego samego wiersza, którym Was przywitałam. I myślę też, że w ten sposób zakończmy nasze dzisiejsze spotkanie z Panią Krystyną. Pozostawmy sobie niedosyt rozmowy z naszym dzisiejszym gościem. Dziękując Wam i Pani Krystynie za to dzisiejsze nasze spotkanie, zapraszam Was już dziś na kolejne. Oczywiście zachęcając również do spotkania z Panią Krystyną na żywo smile

Życzę wszystkim dobrej nocy smile

Odp: Mieszkam z Emily Dickinson...

Dobranoc!