1

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Beksiński jest ponadczasowy, jego wizje artystyczne wyprzedziły wszystkich malarzy. Sanok ma wielkie szczęście mając aż tyle jego obrazów.

3

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Straszne te widoki. Nawet strach przed śmiercią nie powinien budzić takich wizji...

4

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Polecam obejrzeć te obrazy w naturze i chwilę się nad nimi wtedy zastanowić. Naprawdę dają do myślenia.

5

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Dajcie spokój. Dzisiaj każdy prawie artysta ma własny styl. Beksiński jest dobrym efekciarzem i to wszystko.

6

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Spokojnie, nie bądź taki nowoczesny smile Artyści mają to do siebie że jednym sie podobają a innym nie. Beksińskiego ceni wystarczająco dużo odbiorców, żeby mieć szacunek do jego twórczości smile

7

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Miałem to szczęście że dawno już mogłem oglądać jego prace. Na wszystkich moich kolegach po fachu robiły wielkie wrażenie. A to znaczy, że już wtedy oddziaływał na środowisko artystyczne. Nie każdy musi sobie wieszać jego wizje nad stołem w jadalni ale nie można o jego sztuce powiedzić że jest tylko "efekciarska".

8

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Byłem niedawno w Sanoku i naprawdę wystawa robi świetne wrażenie. Nawet mimo ewidentnych kłopotów kierownictwa muzeum. Budowa wciąż rozgrzebana, w nowym budynku brak klimatyzacji, brak przewodników itp. Ale pewnie to takie początki smile

9

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Co za perfekcyjny warsztat. Beksiński jest wielki choćby przez kunszt i cierpliwość w tworzeniu obrazów. Niektóre fragmenty wyglądają jak grafiki komputerowe, a wyszły bezposrednio spod jego reki.

10

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

"Co za perfekcyjny warsztat."
Sanger o co ci chodzi? Masz na myśli ten pokoik w warszawskim bloku?

11

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

Nie żartuj. Mówię o arsztacie malarskim! No chyba że nie widziałeś obrazów Beksińskiego w naturze. Polecam wycieczkę do Sanoka.

12

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

To był oczywiście sarkazm. Po prostu jest bardzo wielu artystów którzy mają perfekcyjną rękę i efektownie dobrany kolor. Malarstwo to chyba coś więcej niż tylko dobra technika. To jakby chwalić architekta za rysowanie prostych linii. Obrazy powinny wyrażać większe uczucia i być bardziej różnorodne w tematyce. Gdy oglądam Beksińskiego to mam wrażenie że patrzę na fragmenty i szkice wciąż jednego i tego samego wielkiego obrazu. Gdyby tworzył jeszcze drugie 40 lat, pewnie jego ostatnie płótna byłyby podobne do jego pierwszych. W sztuce nazywa sie to brakiem pomysłu na przekaz artystyczny.

13

Odp: Ogień i mrok sztuki Beksińskiego

A po co sie tak emocjonować jednym malarzem?