1

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Panie Wiesławie! Pewnie nie będę oryginalny w tym co napiszę, ale napiszę to naprawdę szczerze: wielka szkoda, że nie wygrał Pan prezydenckich wyborów! Może z Panem na mostku udałoby się ominąć tę górę lodową? A na postawione przez Pana pytanie odpowiem następująco: działania ekipy urzędującego prezydenta służą wyłącznie prywatnym interesom osób z ratuszem zaprzyjaźnionych, są także obliczone na pozyskiwanie nowego elektoratu, rekrutującego się co oczywiste, z nowo przyłączanych obszarów. co widac było już w ostatnich wyborach. pozdrawiam.

3

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Od ośmiu lat jest kilka branż w Rzeszowie, które naprawdę maja się nieźle. Tylu zleceń i tyle pieniędzy nigdy nie wyszło z miasta  np. dla branży robót drogowych. Kilka firm, jak sądzę, wyrosło na prawdziwych potentatów. I pewnie nie byłoby w tym nic złego, gdyby to prosperity było udziałem całej sfery gospodarczej. Dziś młody człowiek z wykształceniem innym niż drogowiec i bez znajomości, ma wielkie problemy z samorealizacją zawodową. Jak będzie miał szczęście to zarobi 1500.

4

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Wielu urzędników z wyższego szczebla w UM traktuje swoją pracę jakby byli zatrudnieni do prowadzenia kampanii wyborczej dla swojego szefa. Problemy miasta są na drugim miejscu. I mimo że nie identyfikuja się ani z partią ani z osobą, traktuja to jako sposób dbania o własną przyszłość. Liczy się dla nich jak ludzie coś odbiorą, albo jak mediom będzie można coś przekazać, albo jak przykryć jakiś zawalony temat innym tematem, żeby szybko publika zapomniała o wpadce. A szefowi bardzo to odpowiada.

5

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

> Miasto Rzeszów już uderzyła w górę lodową i mamy bal na „rzeszowskim Titanicu”. <

Całe szczęście, że w pobliżu czuwa CARPATHIA.
Tyle tylko, że miast kapitana Arthura H. Rostrona, mamy na pokładzie radnego Wywrockiego. lol

6

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Widzę, że Wasza strona na trwałe zapisuje się w klimat miasta. To już kolejny poniedziałek smile OK. Napiszcie może coś o ciekawych pomysłach na aktywność z dziećmi. To jest też sfera, którą również władze miasta powinny jakoś wspierać.

7

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Co tu pisać? Wydawało mi się, że np. oferta popularno naukowa jest wybitnie wielopokoleniowa, i to na różnych poziomach nadawczo-odbiorczych. Okazuje się, że myliłem się. I nie tylko ja. big_smile

8

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Też napiszę, że mi żal przegranej Pana Walata... Byłam na spotkaniu z Nim przed wyborami i podobało mi się to co mówił... No i jak mówił! Nie bełkotał i obiecywał gruszki na sośnie... Były konkrety i choć nie w różowych barwach to mocno przekonywujące... A i dialog z zaproszonymi mieszkańcami był bardzo dobry... I myślę, że nie stworzyłby Pan w ratuszu dworu, gdzie każdy wali czołem i zrobi największy bezsens byle prezesa zadowolić... Czuję się czasem jak w baśni Andersena o pewnych sztach pewnego króla...

9

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Tak czy inaczej podtrzymuje moja propozycję do... Towarzystwa (czy jak tam mogę Was zwać) wink

10

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

W. Walat zwrócił uwagę na istotną rzecz. Miasto Rzeszów w bardzo poważnym stopniu wykorzystało już możliwości zaciągania kredytów. Na remonty dróg. Jeśli w najbliższym czasie chciałoby rozpocząć inwestycje inne niż te zaplanowane przez obecnego prezydenta, to prawdopodobnie będzie to bardzo trudne. To samo można usłyszeć między wierszami w wywiadzie z A. Decem w którymś z poprzednich wydań Twinn.

11

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Ciekawi mnie co mieliby do powiedzenia inni radni na temat kierunków rozwoju miasta. Szczególnie Ci, którzy są w zapleczu prezydenta ale nie są ślepi. Inna sprawa, że nie wiem ilu tam takich jest... A ciekawe też co by powiedział wiceprezydent z Platformy? Jak na razie nie zauważam jego większej aktywności.

12

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Wydaje mi się Sanger, że ci o których piszesz mają już to co chcieli. Przynajmniej na najbliższe 3 lata. Jedynie wcześniejsze odejście Tadeusza (do Senatu?) ożywi niektórych potakiwaczy. Swoją droga bardzo mnie ciekawi jaką opcję wtedy przyjmą? A zobaczycie jak obecni dyrektorzy będą biegali do nowych władz w ratuszu i potakiwali w drugą stronę. To dopiero będzie ubaw. W urzędzie już sie o tym mówi smile

13

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

I właśnie dlatego chciałbym usłyszeć radnych i wiceprezydenta. Jak dopyta ich się publicznie, to będą mieli świadomość, że wcześniej czy później wróci się do ich słów. Różni ludzie mogą być nawet bardzo cwani ale każdy z nich ma też poczucie wstydu...

14

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Rozmawiałam dziś z kolegą, który opowiedział mi o wydarzeniach na wczorajszej radzie miasta. Radni nieobecni na sesji i przychodzący sobie kiedy chcą bo i tak ma być tak jak prezydent nakazał. Głosowania unieważniane i powtarzane do skutku aż wynik będzie po myśli SLD. Organizowanie głosowań niezgodnie z regułami... I jak się tu dziwić, że wszystko wygląda jak wygląda.

15

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

A, i jeszcze coś. Szukaliśmy dziś śladu w gazetach o tym skandalu. Nigdzie ANI SŁOWA! Zbyt duża to kompromitacja żeby opisać. Zwłaszcza, że głównymi negatywnymi bohaterami mieli być radni nowego utworzonego klubu SLD w radzie miasta. Czyli wynika że ponieważ sondaże wskazują, że to pewnie niedługo partia bardzo wpływowa w tym kraju to nie można im podpaść. WSTYD! Wolne media ha ha sad

16

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Też mi się obiła o uszy ta sprawa... I jestem nie będę ukrywać mocno zbulwersowana... Bo w taki sposób będzie można "klepnąć" każdą rzecz, nawet najbardziej głupią, aby zgodną z wizją prezydenta...
Mam wielką ochotę zacząć bywać na balkoniku sali, gdzie odbywają się te rady... I na własne oczy i uszy zobaczyć te sytuacje... A potem będę o tym PISAĆ!!!!

17

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Całe zdarzenie może nie wyglądało aż tak dramatycznie jak pisze Przygodna ale rzeczywiście cała lewa strona w radzie dała plamę. Przewodniczący Dec został postawiony w głupiej sytuacji i musiał chyba jednak trochę nagiąć regulamin prowadzenia obrad, sprowadzić radnych SLD i powtórzyć przegrane głosowanie. Jednym słowem - niepoważne.

18

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Jeśli to prawda to bardzo rozczarowuje mnie pan Andrzej Dec. Po takich radnych jak Fiołek, Chlebek czy inni z SLD nie spodziewam się nic więcej oprócz cynizmu politycznego. Pan Dec wydawał mi sie do tej pory człowiekiem na poziomie i szanującym reguły demokracji sad

19

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Szanowny Wieśku, może czas zorganizować jakiś klub pozapartyjny, który mógłby wystartować do rady miasta w najbliższych wyborach?

20

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Problem w tym, że to co są w stanie osiągnąć bezpartyjne komitety pokazały ostatnie wybory samorządowe. Takie są nieubłagane prawidła socjologii: albo masz wyrazisty szyld partyjny, albo masz charyzmatycznego przywódcę. Komitet Walata czy Maślanki nie były takie najgorsze (zwłaszcza jak popatrzymy na różnych ciekawych kandydatów na listach) ale i tak partie wygrały. Pewnie to smutne dla samorządu ale chyba się nie zmieni.

21

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

ale pomysł nie jest do końca taki beznadziejny. Gdyby pan Wiesław poważnie rozważył stanięcie na czele takiego pozapartyjengo ugrupowania, a w jego skład weszli tacy wyraziści i z pomysłem ludzie jak W. Jama czy T. Michalski, może miałoby to sens?

22

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

Już widzę jak powstanje jeden bezpartyjny komitet, mieszczący wszystkie lokalne środowiska. I to do tego jeszcze pod wodzą jednej osoby. Fikcja smile

23

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

a dlaczego fikcja? siłą takiego ugrupowania byliby ludzie, którzy mają barwną osobowość i pomysły na działania w róznych dziedzinach, może to przełamać te wyraziste szyldy partyjne? Może ludzie na to pójdą, jeśli przedstawi im się czyny a nie tylko obietnice, poza tym; to nowe. a nowe ma siłę przebicia. może naiwna jestem?

24

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

No tak ale barwne osobowości i ciekawe pomysły nie kojarzą się mnie (zwykłemu wyborcy) ze stałością ich postępowania w ciągu całej kadencji. Partie są dość kiepskie ale przynajmniej wiem czego się po nich spodziewać. Obawiam się, że taki nowy klub gwiazd po roku byłby nie do poznania w ich decyzjach... Może właśnie dlatego tak słabo wypadają? Ale to tylko moje prywatne odczucie... Może się mylę...

25

Odp: Jak zapewnić Rzeszowowi pozycję wśród dużych miast? - Rozmowa z Wiesławem Walatem

czyli nie ma perspektyw? przykre to. bo pewnie większość ludzi tak myśli: partie są kiepskie, ale wiadomo czego się spodziewać. moja babcia często mówiła, że jak się ktoś narodził do noszenia worka, to aktówki się nie dorobi.