1

Odp: Literatura z ducha Internetu

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Literatura z ducha Internetu

Bardzo się cieszę, że wracają rozmowy o literaturze:)

3

Odp: Literatura z ducha Internetu

Fajnie smile ja też lubię te rozmowy...

4

Odp: Literatura z ducha Internetu

A co się stało z nejakim Jerzym Fafarą? Jego przygoda z radiem też sie chyba skończyła? Wzorem jednego z dawnych artystów wyjechał na bezludną wyspę?

5

Odp: Literatura z ducha Internetu

Czekam o 20:00.

6

Odp: Literatura z ducha Internetu

Witam Was serdecznie w ten piękny wieczór:)

Naszym dzisiejszym gościem jest młody duchem twórca wszechstronny -  Edward Guziakiewicz. Niedawno obchodził podwójny jubileusz, bo 60lecie urodzin i 35lecie pracy twórczej. Myślę więc, że będzie o czym porozmawiać...

Witam Panie Edwardzie na naszym forum i oddaję ten czas Panu i naszym czytelnikom smile

7

Odp: Literatura z ducha Internetu

Witam wszystkich!
Używam od lat pseudonimu Eddie. Stąd blog pod adresem http://eddie.ownlog.com.
Mam profil na Facebooku, zachęcam więc wszystkich, którzy tam zaglądają, by dodali się do moich znajomych...

8

Odp: Literatura z ducha Internetu

Dość często jestem pytany o to, dlaczego na pierwszym miejscu stawiam Internet, a nie książkę drukowaną.
Odpowiadam, że nadchodzi era ebooków i trzeba się przyzwyczajać do książki elektronicznej. Poza tym lubię interaktywność. Dzięki sieci mogę szybko odkryć, jak są odbierane moje teksty, czy się podobają, czy nie, oraz zgodnie z sugestiami poprawić to i owo.

9

Odp: Literatura z ducha Internetu

Witam:) Słuchałam rozmowy z panem i bardzo podoba mi się to co pan mówił na temat swojej książki, tej która dopiero powstaje. A konkretnie chodzi mi o uczynienie (tak zrozumiałam) kobiety główną bohaterką. Skąd wziął się pomysł, na zbudowanie fabuły wokół kobiety? Poprawność polityczna wink czy inne życiowe doświadczenia?

10

Odp: Literatura z ducha Internetu

Wydaje mi się, że świat wewnętrzny kobiety jest bogatszy od świata męskiego. Stąd zainteresowanie kobietami jako bohaterami utworu.

11

Odp: Literatura z ducha Internetu

60-latek doskonale radzący sobie w e-przestrzeni, to zaskoczenie -przynajmniej w Polsce. Skąd u Pana tak duże zainteresowanie internetem i tak dobra jego znajomość? Prowadzenie bloga od 10 lat, strony internetowe, intensywne życie na portalach społecznościowych zrobiło na mnie wrażenie smile

12

Odp: Literatura z ducha Internetu

Z reguły staram się ukazywać moich kobiecych bohaterów od jak najlepszej strony. W przypadku "Buntu androidów" zwyciężyła jednak potrzeba eksperymentu. Kasandra, główna bohaterka, jest inna, agresywna, brutalna, łamiąca wszelkie zasady...

13

Odp: Literatura z ducha Internetu

Dlaczego sobie radzę w e-przestrzeni? Jestem z zamiłowania matematykiem.

14

Odp: Literatura z ducha Internetu

Chciałbym dodać, że jestem także webmasterem. Robienie stron internetowych to dla mnie rozrywka...

15

Odp: Literatura z ducha Internetu

Witam serdecznie.
Czy to się da pogodzić? Teolog i twórca fantastyki? Dosyć niecodzienne połączenie:)

16

Odp: Literatura z ducha Internetu

Nie widzę tu sprzeczności. Równie dobrze można by się zastanawiać, czy teolog może być ginekologiem lub policjantem. Ale takie dywagacje nie mają przecież sensu...

17

Odp: Literatura z ducha Internetu

O! Dziękuję:) W końcu jakiś mężczyzna, który otwarcie chwali świat kobiet i stawia je na pierwszym miejscu:):) Już pana lubię, choć nie znamy się osobiście:) W rozmowie mówił pan dlaczego szczególnie skupił się pan na twórczości science fiction. Jak wiemy chociażby po wielu latach, niektóre filmy czy powieści SF właśnie, już nie wydają się dziś takie nierealne... Czy jest coś z tych znanych panu lub napisanych, wymyślonych przez pana historii, których nie chciałby pan żeby kiedykolwiek wydarzyły się realnie?

18

Odp: Literatura z ducha Internetu

Szczerze mówiąć, to chciałbym spotkać niektórych wymyślonych przez siebie bohaterów. Zwłaszcza płci żeńskiej...

19

Odp: Literatura z ducha Internetu

To również tak jakby alpinista był piłkarzem;) Możliwe aczkolwiek ekstremalnie rzadko spotykane;)
Mocno odmienna tematyka, dlatego też moje pytanie;)

20

Odp: Literatura z ducha Internetu

Tylko w "Obcy z Alfy Centauri" zbliża się kres Ziemi. Nie chciałbym, żeby do tego doszło.

21

Odp: Literatura z ducha Internetu

Alpinista może byc piłkarzem, a teolog pisarzem, nie widzę tu sprzeczności...

22

Odp: Literatura z ducha Internetu

Z jakiego powodu poświęcił się Pan pisaniu. Mówił Pan, że życie pisarza to taka trochę samotnia na własne życzenie, zatem musi być w tym coś niezwykle pociągającego dla Pana, żeby taką samotność wybrać. Chęć przekazania innym czegoś wyjątkowo ważnego, jakieś idei? Czy tworzenie powieści przychodzi Panu z łatwością?

23

Odp: Literatura z ducha Internetu

Witam wink (Odwołując się do niecodziennego połączenia: teolog i twórca fantastyki) Słyszałam, że fantastyka kłóci się z nauką Kościoła. Za dużo udziwnionych postaci, za dużo obcych bogów i wynaturzonych religii. Jak Pan się do tego odnosi?

24

Odp: Literatura z ducha Internetu

Być może, zadecydowała potrzeba ucieczki od świata. Kiedy tworzę, zamykam się w piekniejszym, wydumanym świecie mojej własnej wyobraźni. Tworzę światy, które są bardziej pociągające od rzeczywistości.

25

Odp: Literatura z ducha Internetu

Kościół od wieków  wspiera artystów, korzysta też z ich dorobku, by wyeksponować swe przesłanie. Jeżeli może więc mieć jakieś zastrzeżenia, to nie do fantastyki jako gatunku, to przecież nie miałoby sensu, ale do nagannych postaw moralnych, czy przesadnego eksponowania treści pogańskich.