Odp: Literatura z ducha Internetu
Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.
$ip = ''; if (isset($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'])){ $ip = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']; } else { $ip=$_SERVER["REMOTE_ADDR"]; } ?>
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.
Bardzo się cieszę, że wracają rozmowy o literaturze:)
Fajnie ja też lubię te rozmowy...
A co się stało z nejakim Jerzym Fafarą? Jego przygoda z radiem też sie chyba skończyła? Wzorem jednego z dawnych artystów wyjechał na bezludną wyspę?
Czekam o 20:00.
Witam Was serdecznie w ten piękny wieczór:)
Naszym dzisiejszym gościem jest młody duchem twórca wszechstronny - Edward Guziakiewicz. Niedawno obchodził podwójny jubileusz, bo 60lecie urodzin i 35lecie pracy twórczej. Myślę więc, że będzie o czym porozmawiać...
Witam Panie Edwardzie na naszym forum i oddaję ten czas Panu i naszym czytelnikom
Witam wszystkich!
Używam od lat pseudonimu Eddie. Stąd blog pod adresem http://eddie.ownlog.com.
Mam profil na Facebooku, zachęcam więc wszystkich, którzy tam zaglądają, by dodali się do moich znajomych...
Dość często jestem pytany o to, dlaczego na pierwszym miejscu stawiam Internet, a nie książkę drukowaną.
Odpowiadam, że nadchodzi era ebooków i trzeba się przyzwyczajać do książki elektronicznej. Poza tym lubię interaktywność. Dzięki sieci mogę szybko odkryć, jak są odbierane moje teksty, czy się podobają, czy nie, oraz zgodnie z sugestiami poprawić to i owo.
Witam:) Słuchałam rozmowy z panem i bardzo podoba mi się to co pan mówił na temat swojej książki, tej która dopiero powstaje. A konkretnie chodzi mi o uczynienie (tak zrozumiałam) kobiety główną bohaterką. Skąd wziął się pomysł, na zbudowanie fabuły wokół kobiety? Poprawność polityczna czy inne życiowe doświadczenia?
Wydaje mi się, że świat wewnętrzny kobiety jest bogatszy od świata męskiego. Stąd zainteresowanie kobietami jako bohaterami utworu.
60-latek doskonale radzący sobie w e-przestrzeni, to zaskoczenie -przynajmniej w Polsce. Skąd u Pana tak duże zainteresowanie internetem i tak dobra jego znajomość? Prowadzenie bloga od 10 lat, strony internetowe, intensywne życie na portalach społecznościowych zrobiło na mnie wrażenie
Z reguły staram się ukazywać moich kobiecych bohaterów od jak najlepszej strony. W przypadku "Buntu androidów" zwyciężyła jednak potrzeba eksperymentu. Kasandra, główna bohaterka, jest inna, agresywna, brutalna, łamiąca wszelkie zasady...
Dlaczego sobie radzę w e-przestrzeni? Jestem z zamiłowania matematykiem.
Chciałbym dodać, że jestem także webmasterem. Robienie stron internetowych to dla mnie rozrywka...
Witam serdecznie.
Czy to się da pogodzić? Teolog i twórca fantastyki? Dosyć niecodzienne połączenie:)
Nie widzę tu sprzeczności. Równie dobrze można by się zastanawiać, czy teolog może być ginekologiem lub policjantem. Ale takie dywagacje nie mają przecież sensu...
O! Dziękuję:) W końcu jakiś mężczyzna, który otwarcie chwali świat kobiet i stawia je na pierwszym miejscu:):) Już pana lubię, choć nie znamy się osobiście:) W rozmowie mówił pan dlaczego szczególnie skupił się pan na twórczości science fiction. Jak wiemy chociażby po wielu latach, niektóre filmy czy powieści SF właśnie, już nie wydają się dziś takie nierealne... Czy jest coś z tych znanych panu lub napisanych, wymyślonych przez pana historii, których nie chciałby pan żeby kiedykolwiek wydarzyły się realnie?
Szczerze mówiąć, to chciałbym spotkać niektórych wymyślonych przez siebie bohaterów. Zwłaszcza płci żeńskiej...
To również tak jakby alpinista był piłkarzem;) Możliwe aczkolwiek ekstremalnie rzadko spotykane;)
Mocno odmienna tematyka, dlatego też moje pytanie;)
Tylko w "Obcy z Alfy Centauri" zbliża się kres Ziemi. Nie chciałbym, żeby do tego doszło.
Alpinista może byc piłkarzem, a teolog pisarzem, nie widzę tu sprzeczności...
Z jakiego powodu poświęcił się Pan pisaniu. Mówił Pan, że życie pisarza to taka trochę samotnia na własne życzenie, zatem musi być w tym coś niezwykle pociągającego dla Pana, żeby taką samotność wybrać. Chęć przekazania innym czegoś wyjątkowo ważnego, jakieś idei? Czy tworzenie powieści przychodzi Panu z łatwością?
Witam (Odwołując się do niecodziennego połączenia: teolog i twórca fantastyki) Słyszałam, że fantastyka kłóci się z nauką Kościoła. Za dużo udziwnionych postaci, za dużo obcych bogów i wynaturzonych religii. Jak Pan się do tego odnosi?
Być może, zadecydowała potrzeba ucieczki od świata. Kiedy tworzę, zamykam się w piekniejszym, wydumanym świecie mojej własnej wyobraźni. Tworzę światy, które są bardziej pociągające od rzeczywistości.
Kościół od wieków wspiera artystów, korzysta też z ich dorobku, by wyeksponować swe przesłanie. Jeżeli może więc mieć jakieś zastrzeżenia, to nie do fantastyki jako gatunku, to przecież nie miałoby sensu, ale do nagannych postaw moralnych, czy przesadnego eksponowania treści pogańskich.
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź