26

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Nie mogę się z Panem zgodzić, że fajne bajki już są i nic nowego nie można wymyślić? A ta piękna opowieść rzeszowianki wydana ostatnio jako audiobook? Myślę, że jest Pan troszkę niesprawiedliwy w tej ocenie.

27

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Do  Malutkiej - może nie jestem odpowiednim adresatem bajek, ale racja jest - ich czytanie rozwija wyobraźnię i nieważne, czy klasyczne, czy nowe, byleby były wciągające. Niech więc rodzice czytają dzieciom bajki. Pełna zgoda.

28

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Czy jeszcze nie za późno żebym sie o coś spytał?

29

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Jasne że nie za późno

30

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

W pewnym sensie jestem w podobnej sytuacji co pan. Piszę do szuflady. Co prawda nie beletrystykę ale popularno naukowe. Różnica jest w tym, że we mnie wywołuje to frustrację, bo nie mam czasu na dopracowanie i zajęcie się wydaniem. Jak pan sobie z tym radzi?

31

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Dziękuję Panu! Bo jakoś tak mi się smutno zrobiło po tym wcześniejszym wpisie. Wiem, że czasem teksty dla dzieci są przeraźliwie nudne a nawet wręcz głupie. Lecz jednak zdarzają się dobre i wartościowe. Więc chyba nie wolno odbierać ducha tym, którzy chcą się pochylić nad najmłodszym czytelnikiem smile

32

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Zgadzam się z tym co Pan napisał ale kto inny jak nie Wy, dziennikarze możecie kształtować informacyjną rzeczywistość? Łatwo powiedzieć, jest byle jak ale tak musi być bo ludziom się podoba, a my sprzedajemy im to co chcą kupować. A może tak podnieść poprzeczkę? Chociażby portal, na którym trwa ta dyskusja z Panem, nie twierdzę że wszystkie teksty są tu porywające, ale wiele z nich zwróciło moją uwagę bardziej niż tematy, które poruszają media w regionie. Może trzeba pokazać społeczeństwu, że może od mediów, dziennikarzy wymagać lepszej informacji?

33

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Do Wojtka - proszę mi wysłać coś swojego, może coś da się opublikować... moja emalia - rmadejowski@pressmedia.com.pl
Do Malutkiej - no właśnie, chodzi mi o to, aby nie były głupie, albo banalnie naiwne

34

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Do plusa - informacyjną rzeczywistość kształtują właściciele mediów, nie dziennikarze. Pytanie brzmi - czy jako dziennikarz muszę się na to zgadzać? Efekt jest kwestią kompromisu etyczno-ekonomicznego. Na moje miejsce zawsze przyjdą inni

35

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Dziękuję wszystkim za rozmowę. Dobranoc. RM.

36

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Ja nie jestem przekonana czy "zwykli zjadacze chleba", którzy żyją według określonego schematu, zwracają uwagę na jakość informacji. Ich właśnie interesują  tzw. głupie informacje.

37

Odp: Roman Madejowski - porozmawiajmy o moim pisaniu

Dziękuję wszystkim za dyskusję, Romku Tobie za cierpliwość i odpowiedzi, życzę Ci opublikowania wszystkich Twoich prac, czy to w formie drukowanej czy elektronicznej, ale koniecznie doprowadzenia ich do finału. Ty pisarz ale i kolarz, miłosnik długich rowerowych dystansów doskonale wiesz że to ściganie sie z samym sobą jest najważniejsze chociaż podejrzewam że  prawdziwą radość sprawia meta. Oczywiście meta to pojęcie względne, radość też, wysiłek też więc życzę Ci znalezienie sposobu na ukoronowanie tych względności w jednym względnym pojęciu twórczego spełnienia.
Jerzy Fąfara