1

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Jak zwykle innowacyjny Rzeszów wlecze się gdzieś daleko za Kielcami i Bytomiem. Już nawet nie chcę się denerwować. Po prostu czekam na koniec epoki Tadeusza. Może później nie będzie wspaniale ale na pewno będzie choć trochę mądrzej.

3

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Gdy się okaże, że PTC bez właściwego posadowienia nie doczeka się sięgnięcia chmur - Podkulski zamieni wszystko na parkingi i stanie się CUDNIE oraz INNOWACYJNIE! lol
Będzie sobie można wjechać furą na SAM SZCZYT, a z tamtąd - napluć radnym na głowę. smile

S,

P.S. PTC - Podkulski Trade Center

4

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

psujesz tylko powietrze, furstracie; zrób coś pozytecznego i wynieś się najlepiej z tego miejsca, jesteś wyjątkowo zawziętym, malym człowieczkiem, który jedyne co potrafi robić to obrażać innych!

5

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Zabrałem głos w dyskusji nad tym tematem na forum gazety i nieco się zdziwiłem. Chyba naprawdę ostatnie lata tak dały popalić mieszkańcom naszego miasta że gotowi są wszystkie samochody wyrzucić z miasta albo wkopać pod ziemię. Zamieszczone na twinnie zdjęcia pokazują że parkingi można też nienajgorzej wkomponować w przestrzeń miasta nad ziemią. W całości zgadzam się, że problem leży nie w wyrzucaniu samochodów ale w osiągnięciu zdrowego kompromisu.

6

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Jestem za wybudowaniem, konkretnego parkingu w miejscu znanego wszystkim placu balcerka.

7

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Ale z likwidacją targowiska czy ponad nim?

8

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

majster> Ale z likwidacją targowiska czy ponad nim?

Likwidacja całkowita! Przecież ten bazar tylko psuje tam klimat. Kiedyś popularny był handel pod chmurką, dziś to już lamus. A co to niby znaczy "ponad nim", czyli gdzie?

9

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Myślałem, ze chodzi ci o pomysł R Kultysa żeby w parterze stworzyć halę targową z prawdziwego zdarzenia a ponad nią zrobić parking wielopoziomowy. Mnie ten pomysł się podoba.

10

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Wybudowanie parkingu na PLACU BALCEROWICZA byłoby dobrym rozwiązaniem problemu. Jakaś twórcza architektura parkingu w centrum miasta, czemu nie? A co do samego handlu, to mam mieszane uczucia. Gdyby targowisko został tam w jakiejkolwiek formie, to mielibyśmy kolejną galerię handlową. Może z trochę większym parkingiem, niż te już istniejące wink

11

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Nie za dużo tego handlowania w Rzeszowie Panie majster?

12

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

"... majster> Ale z likwidacją targowiska czy ponad nim? ..."
"... Likwidacja całkowita! Przecież ten bazar tylko psuje tam klimat..."


Zgadzam się w całej rozciągłości. Jedyne miejsce w centrum Rzeszowa, gdzie jakiekolwiek obiekty TARGOWE mają prawo istnieć - mam na myśli tradycyjne obiekty - to okolice Hali Targowej. To miejsce należy uporządkować, eksponując przy okazji i rewitalizując sam obiekt główny, który perełką sztuki inżynierskiej jest. Choć trochę zaniedbaną. Naturalnym więc będzie, że i stado okolicznych bud paskudnych - trzeba odpowiednio ustawić i tam zrobić np. parkingi. Nad lub pod.
Tzw. plac Balcerowicza - utylizować! Może być i parking, byle atrakcyjny architektonicznie! Dość syfu w ścisłym centrum miasta!

13

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

A co macie Panie i Panowie przeciw targowaniu na tzw. „balcerku”? Taka sama działalność gospodarcza jak i inne - szewc, restaurator czy grafik komputerowy. Mieszkańcy masowo korzystają z tego miejsca, centrum miasta żyje, ludzie mają pracę. Trzeba to tylko ułożyć w cywilizowane ramy, w przyzwoicie zaprojektowanej hali na parterze budynku, tak żeby w tkance miasta powstała konkretna kubatura a nie stado bud w śniegu i błocie. Nie zaszkodzi to wizerunkowi ani sąsiedniej Poczty ani PZU. Pozbywanie się z tkanki miasta funkcji, które sama natura ludzka wytworzyła nie jest ani rozsądne, ani skuteczne. Zwróćcie uwagę na mizerię sztucznie przeniesionego targowiska przy ul. Wyspiańskiego.

14

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Kielce lepszą stolicą postępu niż Rzeszów. Do czego to doszło. Za 19 milionów można pozbyć się samochodowego bałaganu na ulicach, a u nas za 12 milionów będziemy mieli nikomu niepotrzebne nadziemne rondo dla pieszych sad

15

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Nie za dwanaście, tylko za ponad czternaście! Tak na marginesie. A gdyby lobbyści firm, które stawiały ofertę krzyknęli osiemnaście - przeszłoby pewnie i osiemnaście, bo to kwestia wyczucia... desperacji zamawiających. smile
A w kwestii Kielc nie trzeba nawet sięgać tak daleko. Na Podkarpaciu za mniejsze kwoty niż kładeczka prezesa realizuje się projekty większe i pożyteczniejsze... tylko, że pewnie w takich przypadkach nie ma po drodze tak rozbudowanego "łańcucha pokarmowego"... Od promostu do pomostu. W XXI wiek.

16

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Za 12 czy za 14, to mało istotne. Mnie wkurza to, że Kielce zdobyły się na coś innowacyjnego , W Gdyni powstanie piękny współczesny ratusz, nawet w Psich Budach podejrzewam szybciej zdobędą sie na nowoczesną inwestycję publiczną. Tylko w Rzeszowie będą nam pięknie pieprzyć, że oto powstają supernowoczesne bloki komunalne na ulicy strzyżowskiej, że przy zakopywaniu rury użyto supernowoczesnych technologii, do użytku oddaje sie kolejne supernowoczesne chodniki, a pasażerom zapewni się supernowoczesne autobusy na gaz. A w mieście żyje się po prostu najlepiej w Polsce. Już mnie mdli od tej Białorusi sad

17

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

Można tak oczywiście gadać i marzyć. Jedyny z tego pożytek taki, że jak zmienią się personalia w ratuszu, to ktoś wróci do tych tematów (może).

18

Odp: Garaże nie muszą być brzydkie i nudne

"... Jedyny z tego pożytek taki, że jak zmienią się personalia w ratuszu, to ktoś wróci do tych tematów ..."

Buahahahahahaha! Nie mogie! Biere teczkie i lece! smile smile smile smile smile
Ot laboga! Mój Jegomość! TAKI DOWCIP z RANA...
Po pierwsze primo: personalia - nawet jeśli się zmienią - to nie na tyle, żeby podejmować takie tematy.
Grabie ZAWSZE grabią do siebie. Po drugie: punkt wiedzenia zależy od punktu siedzenia: przykład? A proszę przypomnieć sobie w jakim stylu pisał teksty jeden pan dziennikarz lokalnego dziennika ZANIM został rzecznikiem ratusza. lol 
Tego świata - nie da się uratować. Skazani jesteśmy na Stólicę Innowacji, Dulinę Lótniczą, Informatykę Podkarpacką i Nowe Technologie. Bez względu na to co to oznacza!
smile