1

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

Gdy słyszę o różnego rodzaju autorytetach, które w konkursach oceniają innych w telewizji to wyłania mi sie przygnębiający obraz:
Wojewódzki - polskie flagi w psim gównie,
Zapendowska - nie może słuchać "patriotycznych okropieństw",
Kora - chwali się że najlepsze przeboje napisała pod wpływem narkotyków,
Chylińska - wyraz uczuć na twarzy i słownictwo z rynsztoka,
Nergal - oficjalnie czci Szatana.
Dzisiaj w Polsce słowo "autptytet" znaczy to samo co "osoba znana".
Do tej listy dołącza jeszcze Małysz, Figurski, Weronika Marczuk... Toniemy w bagnie.

3

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

Zapomniałeś Sanger dodać do tego towarzystwa jeszcze Dodę - jurora od tańca i wojującego apostatę Leszczyńskiego. Swoja drogą dziwie się pani Tyszkiewicz, ze chciała pokazywać się w takim towarzystwie. No ale mówi się że arystokracja robiąca karierę ma o dwa powody za dużo, żeby nie popaść w pychę.

4

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

Panie Tejkowski.
Czy koniecznie potrzebuje Pan by istniał "zboczeniec" ?
Nawet siebie gotów Pan takim nazwać byle tylko zachować te kategorię w zyciu społecznym.
Moze warto by zrezygnować z takiej konieczności i nikomu nie przydzielać takiej kategorii co ?
Ale czy jest Pan w stanie byc tolerancyjny wobec otoczenia ? Czy potrafi Pan żyć bez nadawania innym ludziom kategorii zboczeńca ?

5

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

A jak Yati nazwiesz ludzi, którzy nie umieją realizować seksu inaczej jak w większej grupie? Albo inaczej niż przejawiając agresję do partnera? Albo inaczej jak z małymi dziewczynkami czy chłopcami? Albo inaczej jak taplając się w ekstrementach? To wszystko są modne praktyki wielu "elit". Ty jesteś tak tolerancyjny, że tobie taki świat nie przeszkadza???????

6

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

Też przestrzegam przed uzywaniem słowa zboczeniec. Ale to jest większy problem. Gdzie wyznaczyć granice zachowań nienormalnych? Czy w tym czego zabrania prawo? Jeszcze niedawno uważałem że nic mi do tego. Zacząłem mieć wątpliwości kiedy dowiedziałem się o moim znajomym, że pociąga go tylko bardzo specyficzny seks. I nie chodzi o to że jest gejem. Na początku myślałem że to nie moja sprawa. Po kilku spotkaniach okazało się że już nie mogłem rozmawiać z kumplem jak wcześniej. Czyli mnie ruszyło. I dotąd nie wiem jak sprawę traktować.

7

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

Tak niestety jest, że koszula bliższa ciału. Zboczenia (albo jak kto woli zachowania nienormalne) zaczynamy dostrzegać jako problem dopiero, gdy wkroczy poprzez bliskich w nasze własne życie. Ale to jest twż oznaka dezintegracji społecznej. Widzimy tylko to co bezpośrednio nas dotyczy.

8

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

Tejkowski w jednym niestety się myli. Teatr może być nawet bardzo na poziomie, a i tak nie wpłynie na obraz społeczeństwa. Trendy i tak będą nadawały stacje komercyjne i kultura pop. Ja bym raczej powiedział nie o walce o tożsamość ale o potopie przekazu antykultury. Z tym nie można walczyć teatrem albo niszową telewizja kulturalną ale równie masowym wychowaniem. A na to już nawet kościół dziś nie ma wpływu. Ostatnią instytucja wychowującą pozostaje szkoła. Tam tkwi rozwiązanie problemu.

9

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

To prawda, że obraz społeczeństwa i jego kultury nie jest budujący. Ale może właśnie warto żeby jego bardziej świadoma część wyznaczała swoje trendy. To nic że może będzie w mniejszości. Elita zawsze była w mniejszości. Może właśnie warto mówić wprost publicznie, że nie ogląda się idiotycznych teleturniejów, które tłuszczy jeszcze bardziej rozwadniają mózgi. Po którymś z kolei wyskoków Dody powiedziałem sobie: od dziś nie będę czytał ani jednego newsa dotyczącego jej lub Nergala. Dotrzymuję słowa i powiem, że lepiej mi z tym.

10

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

Popieram. Aż chciałoby się spotkać normalnego człowieka który by się spytał: A kto to jest Doda?

11

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

A kto to jest Doda? smile

12

Odp: W tak widzianym świecie zboczeńcem staję się ja - Rozmowa z Przemysławem Tejkowskim

Polacy żyjący na terenie Litwy nie są Polonią. Oni wciąż mieszkają w swojej Ojczyźnie. Polonia to grupa ludzi, która wyemigrowała lub została przymusowo wywieziona z własnego kraju. Niby to niuans ale robi wielką różnicę.