1

Odp: Niedoceniany plac w Rzeszowie

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Niedoceniany plac w Rzeszowie

Jestem pod wrażeniem! Nigdy w ten sposób nie patrzyłam na ten fragment zabudowy Rzeszowa. Wyobraziłam sobie co by było gdyby udało się zachować tę oś widokową. Oj! Byłoby ciekawie!
Może więcej takich miejsc tutaj opiszecie?

3

Odp: Niedoceniany plac w Rzeszowie

Do kompletu przydałoby się wspomnieć o położonym w tym samym ciągu innowacyjne odnowionym budynku jakiegoś urzędu (o zielonej elewacji). Na szczęście kolorek już trochę zbladł.

4

Odp: Niedoceniany plac w Rzeszowie

Uprzejmie informuję, że teren naprzeciwko Instytutu Muzyki, po drugiej stronie ulicy Dąbrowskiego, do ulicy Żwirki i Wigury włącznie, od paru lat posiada uchwalony plan miejscowy, uwzględniający oś kompozycyjną osiedla przełamaną osią budynku Instytutu Muzyki, z założeniem przywrócenia dla przestrzeni publicznej rzeźby "Zdobywcom Przestrzeni", która kiedyś dumnie stała przed Domem Kultury WSK (w miejscu dzisiejszej fontanny), a obecnie schowana jest wśród gęstniejącej zieleni kilkadziesiąt metrów obok.
Niestety, termin realizacji ustaleń tego planu jest nieznany, pomimo niegdysiejszego zainteresowania niektórych radnych, wyrażanego przez nich w lokalnych mediach...

5

Odp: Niedoceniany plac w Rzeszowie

@ bombardier. Takie życie kolego. Tylko niektórzy radni zauważają potrzebę rewitalizacji miejsca a stary Ferenc i tak to pieprzy...
Gratuluję obiektywizmu kolego.

6

Odp: Niedoceniany plac w Rzeszowie

@ miejski
Tych właśnie radnych miałem na myśli, którzy kiedyś zabiegali medialnie, wzywali i apelowali... Ówczesna okazja polityczna przeminęła, a razem z nią cała ta ich aktywność i troska o wartościowe miejsca.