1

Odp: KoszmARCH miast

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: KoszmARCH miast

Czy aby codzienne głosowanie nie wypaczy wyników konkursu? Taka metoda spowoduje, ze tylko najbardziej zaangażowani w tą tematykę będą odwiedzali stronę codziennie i dodawali swoje głosy. Zastanawiam się...

3

Odp: KoszmARCH miast

Proponuję rozpatrywać koszmary nie tylko ze względu na samą brzydotę ale przede wszystkim na miejsce w przestrzeni miasta gdzie się znajdują i jak bardzo ją degradują. A najlepiej gdyby nie kierować się samym zdjęciem, tylko obejrzeć je w realu.

4

Odp: KoszmARCH miast

Jeśli głosowanie nie ma być przypadkowe i bezwartościowe to proponuję jednak głosującym, żeby  uzasadniali je merytorycznie. Pojawienie się wielu budynków w tym zestawieniu to duże nieporozumienie.

5

Odp: KoszmARCH miast

A można prowadzić na forum kampanię wyborczą? smile

6

Odp: KoszmARCH miast

Dziwi mnie tak wysoka pozycja tzw. zespołu budynków usługowych na Rejtana. Jego zły wizerunek to nie tyle wina architektury, co prymitywnej i chaotycznej reklamy. Architektura, która bardziej psuje przestrzeń jest w przypadku budynku na Sobieskiego tuż obok urzędu wojewódzkiego oraz w przypadku banku PKO tuż przy starym mieście. Oba budynki są niedocenione przez głosujących. Zupełnie nie dostosowano się w nich do kontekstu otoczenia na który tak często zwraca się uwagę na tym forum.

7

Odp: KoszmARCH miast

Pewnie niejedną taka analizę można by napisać o budynkach na zdjęciach. Ja uparcie twierdzę, że to dobrze, że to publiczność bardzo subiektywnie wybiera to, co jest dla niej najbrzydsze. Zdaje się że to STZ tak narzekał, że ktoś zgłosił budynek Resbudu. I proszę. Czytelnicy dali tylko 2 głosy. Czołówka listy świadczy tylko o tym, że statystyczny gust jest całkiem niezły smile Przynajmniej mój własny gust mi tak podpowiada. I tylko niech nikt nie prawi komunałów że o gustach się nie dyskutuje... A galeria na Słowackiego i tak jest najlepsza!

8

Odp: KoszmARCH miast

Brakuje mi jeszcze "blaszanego koszmaru" TVP

9

Odp: KoszmARCH miast

Pan Shepar niepotrzebnie przenosi argumentację na płaszczyznę emocjonalną i personalną. Ja jedynie powiedziałem jak powstaje w naszych umysłach architektura. Tak, tak, architektura najpierw powstaje w umyśle pod wpływem tego wszystkiego co już widzieliśmy. To żadne odkrycie Ameryki, a na Politechnice Krakowskiej pokazują nie tylko efekt ale i drogę. Tylko nie rozumiem, dlaczego wśród kolejnych roczników wychowanków tak szybko się o tym zapomina. No i efekt w Rzeszowie jest naprawdę (piszę to z żalem) prowincjonalny.

10

Odp: KoszmARCH miast

Powtarzasz sie Wujek. smile

11

Odp: KoszmARCH miast

To może niektórzy coś z tego pojmą.

12

Odp: KoszmARCH miast

http://i.imgur.com/SYfK7.jpg
big_smile

Znalezione na Forum Polskich Wieżowców

http://www.skyscrapercity.com/showthrea … p;page=151

Niestety, ogólnopolska społeczność drze z tego łacha bez przerwy.