1

Odp: Relacja z końca pewnej epoki

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Relacja z końca pewnej epoki

Oj, obawiam się że gdyby tak przypadło to naszym czasom, to inaczej by to wygladało. Pies z kulawą noga by sie nie zainteresował. Tak jest z większością "świętych". Rodzą sie, działają i najczęsciej umieraja bez wielkiego zrozumienia ogółu. To dopiero czas pokazuje jak więlkimi dla innych byli.

3

Odp: Relacja z końca pewnej epoki

Niezłe smile Oryginalne smile

4

Odp: Relacja z końca pewnej epoki

Raczej nieprawdopodobnie wygląda takie ogólnospołeczne zainteresowanie. Nawet hipotetycznie. Choć kiedyś zastanowił mnie fenomen mędrców, którzy mimo braku oczywistych przesłanek postanowili szukać nowego władcy. Może więc to nie tak, że współcześni tego nie zauważają? O ile oczywiscie to z mędrcami to nie legenda.

5

Odp: Relacja z końca pewnej epoki

Bardzo fajny tekst... smile Pomimo pewnego nieprawdopodobieństwa myślę, że choćby na krótko to przykuwa uwagę i budzi pewną refleksję...

6

Odp: Relacja z końca pewnej epoki

A mi się wydaje, że wydarzenie jest bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, jeśli o narodzinach dziecka mówiła wcześniej choćby jedna kronika Koptów albo Majów. Ale miesiąc później wszyscy by o tym zapomnieli i zaczęli się fascynować boskim objawieniem niejakiego Paliosła z Karlowych Varów zakładającego nowe wyznanie czcicieli Lorda Vadera. Tym bardziej, że w Pradze z mocnymi protestami wystąpiliby zwolennicy rycerzy Yedi i żądali uznania nowego wyznania za niekonstytucyjne smile

7

Odp: Relacja z końca pewnej epoki

Religia ma swoje źródło w zbiorowym i ugruntowanym przez wielowiekowe przyzwyczajenie pragnieniu kontaktu z Bogiem. Natomiast oddawanie czci Bogu ma źródło w indywidualnej i wewnetrznej decyzji każdego człowieka. Ani jedno ani drugie nie ma nic wspólnego z pogonia za sensacją nowego, tajemniczego wydarzenia w świecie. Ilu ludzi było świadkami czynów Jezusa, a ilu potem pozostało przy gminie chrześcijan? Tak wiec jakie to ma znaczenie jak dzis zareagowałyby media i swiat na przyjście Boga na Ziemię? Tak jak ktoś napisał - następny dzień przyniesie zawsze świeższą sensację.