26

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

"... Spróbuję podpowiedzieć taki wniosek... "

Niech Pan nie próbuje. Niech Pan to ZROBI. smile

27

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Andrzej, Shepard ma rację o tyle, że nam jako radnym łatwiej i szybciej uda się złożyć projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu.
Dziś na zaproszenie prezydenta odbyło się w ratuszu spotkanie z architektami. Ich opinie były bardzo zbieżne z tymi opiniami, które są w artykule pani Agaty.

28

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Uchwałę zawsze warto przyjąć. Ale czy prezydent i dyr. Raińczuk szybko zrobią plan? Chyba jednak wcześniej powstanie tam zabudowa. Coraz bardziej widać na czym polega chaos planowania w Rzeszowie

29

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

To prawda, że kilka przyjętych wcześniej uchwał RM jakoś nie jest wykonywane. Jednak każdy musi wypełniać WŁASNE obowiązki. My jako radni powinniśmy dopilnować właściwego prawa. Co z tym zrobi prezydent to już jest jego odpowiedzialność.

30

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Robert Kultys napisał/a:

... My jako radni powinniśmy dopilnować właściwego prawa.
Co z tym zrobi prezydent to już jest jego odpowiedzialność ...

prezydenta odpowiedzialność ? Przed sobą, jego własnym sumieniem ?
Chyba nie chodzi tu o to ...

KTOŚ powienien stać na "straży" prawa, przepisów i przede wszystkim zdrowego rozsądku

Ostatnio edytowany przez jasiop (2011-10-07 21:24:26)

31

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Mel Torme - mnie też nie pasuje "wizja miasta ślepo ekologiczna, w której jest 100 proc. natury i 0 proc. człowieka". Nie o tym jest mój artykuł. Co i gdzie można budować przy rzece (i nie tylko tam)powinien regulować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a nie decyzje o warunkach zabudowy, bo pozwolenia na budowę, wydawane na ich podstawie często tylko psują przestrzeń miasta. Cieszy mnie więc inicjatywa przynajmniej próby opracowania planu dla całego nadbrzeża i z pewnością się pod nią podpiszę. Chętnie podyskutuję też z Panem Andrzejem o tych akcentach ochronnych, bo nie widzę podstaw do niepokoju. Jest możliwe łączenie funkcji przyrodniczych z innymi i wcale nie trzeba wprowadzać jakiejś prawnej formy ochrony przyrody. Myślę, że w Studium udało się to pogodzić.

32

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Robert,
Jest jasne, że nam – radnym jest znacznie łatwiej wprowadzić na sesję  taką uchwałę. Tylko, że – jak słusznie napisał Sanger – taką uchwałę można potem realizować szybciej lub wolniej. Doświadczenie pokazuje, że „głos ludu” znacznie silniej oddziaływuje na miejskie kierownictwo niż jakaś tam inicjatywa kilku radnych i może wpłynąć na szybkość pracy Biura Rozwoju. Dlatego napisałem, że spróbuję, bo mam wątpliwości co do skuteczności takiej inicjatywy. Ale zobaczymy. Rozumiem, że mogę liczyć na Twój wkład w określenie zakresu takiego planu.
Do Sheparda. Pewnie jestem prosty chłop, ale nic nie zrozumiałem z Twojego pierwszego maila.

33

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Panie Andrzeju...
Post, o którym Pan pisze tyczy się pewnego "gościa", który wciąż i usilnie udaje, że wie lepiej, że to co tutaj się dzieje to mizeria i takie tam... A jako, że od dłuższego czasu robi te podchody, my - w miarę stali użytkownicy - orientujemy się na bieżąco... smile Pan, jako "nowy" ma prawo być niezorientowanym... smile A dodatkowo Shepard lubi metafory i różne przebiegłe używanie literek... smile smile smile

34

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

> Panie i Panowie. Oto koleś wpuszcza Was w maliny. A niech se > będzie nawet ze szczytu ratusza (choć tam, wysoko jeno
> gołębie srają): potraktujcie trolla jak Francuzi gilotynę -
> wzruszając ramionami
takie "kulturalne" wypowiedzi są chlebem powszednim tego pana; tutaj i na innych forach potrafi tylko pluć jadem i obrazać innych. nie ma się czemu dziwic.

35

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Oj boli, boli... Widno trafione w samo sedno... smile I mogę śmiało napisać: przyganiał kocioł garnkowi...

36

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Pani adwokat już podziękujemy! bez odbioru.

37

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Od kiedy to mniejszość ma prawo decyzyjne...? smile smile smile I boisz się kolego polemiki, że wyłączasz odbiór...? smile

Ostatnio edytowany przez jagienka.prima (2011-10-09 09:51:34)

38

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

> Od kiedy to mniejszość ma prawo decyzyjne?

jaka mniejszość? gadacie tylko do siebie; nic nie zmienicie za jakiś czas ten interes sam upadnie. jak pis i sld w wyborach ha ha ha!

39

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Gdyby szanowny "Gosc" korzystał z osiągnięć logiki, doszedłby sam do tego, że jagience chodziło tu o mniejszość na forum, w tej dyskusji.

Swoją drogą - od lat uczestniczę aktywnie w wielu inicjatywach kulturalnych i społecznych. I mimo tego doświadczenia wciąż zastanawia mnie to, skąd biorą się tacy ludzie? Co skłania przedstawicieli naszego chrześcijańskiego, umocnionego miłowaniem bliźniego, narodu do takich małych i żenujących zachowań? Skoro niniejsze forum i portal Twinn są pańskim zdaniem inicjatywą bez sensu i przyszłości, to pańskie zaangażowanie tu prezentowane wyłącznie pana ośmiesza.
Właściwie pozostaje mi sięgnąć do starej maksymy - psy szczekają, karawana idzie dalej...
Życzę panu, aby życie dostarczyło panu zajęć na tyle absorbujących, że przestanie się panu chcieć z nudów uprzykrzać innym ich hobby, a także że uda się (może przy pomocy psychoterapeuty?) zwalczyć kompleksy zmuszające pana do budowania swojego ego przez anonimowe brylowanie na internetowym forum. I oczywiście dojrzałości życzę.

40

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Od strony północnej na Wisłoku jest też przepiękny krajobraz zielony. Prawo wodne dopuszcza niszczenie tych nabrzeży..., a władza skutecznie go wykorzystuje do wycinania drzew.

41

Odp: Już niedługo zniszczymy panoramę miasta

Dorzucę jeszcze jak windsurfingowiec , że najsilniejszy , stały wiatr to wiatr wiejący z południa na północ wzdłuż Wisłoka . Wiatr ten zasysa powietrze z całego Rzeszowa i oczyszcza ze spalin . Pod warunkiem ze nie zostanie zachamowaniu w okolicy Olsztynek przez wieżowce co już się dzieje . Polityka urbanistyczna wzdłuż Wisłoka zaczyna szkodzić miastu na pokolenia i odpowiada za to osobiście nasz zasłużony prezydent miasta Rzeszowa p. Ferenc .