Odp: Marszałek kwestionuje strategię ROF
Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.
$ip = ''; if (isset($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'])){ $ip = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']; } else { $ip=$_SERVER["REMOTE_ADDR"]; } ?>
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.
Strategia na łapu capu. Dają pieniądze z Brukseli - to brać. Na co się je wyda to już mniej ważne.
Jak długo jeszcze będą tak marnotrawione szanse rozwojowe jedna po drugiej?
Tom nie panikuj!
Jakie to pieniądze zostały zmarnowane?
Nie byłoby takich problemów gdyby pieniądze przyznawać konkretnym miejscowościom na dotychczasowych zasadach. Dlaczego Rzeszów nie może budować drogi samodzielnie a Krasne samodzielnie? Przecież wystarczy tylko uzgodnić gdzie drogi mają sie spotkać. Po co tworzyć związki gmin albo specjalnie nazwane terytoria? Wg mnie wszystko to po to żeby można zatrudnić więcej urzędników.
@ Darek.
Wspólne działania międzygminne są czasami potrzebne bo nie wszystkie zadania można wykonać tylko przez jeden samorząd. Poza tym jest to dobry sposób na wzmacnianie znaczenia miasta centralnego. Szkoda że wielu ludzi, także samorządowców tego nie rozumie. A jeśli chodzi o zatrudnianie urzędników to zarzut jest chybiony bo powstanie ROF nie przewiduje powstania osobnej komórki administracyjnej.
Mel Torme. Zbyt żyjesz propagandą sukcesu. Przeanalizuj bilans dochodów i zadłużenia miasta, narastające raty kredytowe w następnych latach, a potem porównaj na co zostały wydane pieniądze, a na co jeszcze trzeba wydać pieniadze. A jakbyś dalej nie rozumiał, to wyobraź sobie. że taki jest stan twoich finansów domowych, a twoja kariera zawodowa właśnie znalazła sie na zakręcie i nie masz pewności ile będziesz zarabiał w przyszłym roku.
Już nudzi mnie ta opera mydlana o rozszerzeniu Rzeszowa. Wciąż ci sami aktorzy powtarzający przewidywalne kwestie. Zmieńcie temat.
Marszałek ma w 100 % rację. Jeśli tow. Ferenc od 2005 roku zaczął prowadzić wojny graniczne z sąsiadami, ze szkodą miasta, a zadowoleniu nielicznych, to teraz trudno jest mu zrozumieć jak tak można nie liczyć się z jedyną jego mądrością. Patrząc socjologicznie na to co robi, to klasyczne rozbijanie historycznie ukształtowanych wspólnot lokalnych. Historycznie robił to samo diabeł łańcucki na tym obszarze. Zile skończył, oj bardzo źle, Co do ROF kierownik miasta nie przewidział, że taki wymusi władza państwowa i powiąże to ze środkami finansowymi. Mentalność obciążona, jest trudna do zmiany, co widać. Trzeba by się udać teraz do Canossy w worze pokutnym i przeprosić wszystkich sąsiadów, sąsiednie gminy za to co zrobił przez ostatnie osiem lat. Dobrze mu radzono w 2005 roku przyłącz jedną cała gminę Krasne lub Trzebownisko i zamknij temat. Były by pieniądze na rozwój takiej dzielnicy Rzeszowa. Teraz kicha, same długi , potrzeby na rozwój w miliardach na to co głupio przyłączono.
Kiedy pod Wiedniem w 1683 r. król Jan III Sobieski dał łupnia wezyrowi Kara Mustafie, to sułtan Mehmed IV przysłał wezyrowi jedwabny zielony sznur, by na mim się powiesił. Znane są ostatnie słowa wezyra skierowane do pomocnika tego aktu: upewnij się, że nie zaciskasz za słabo tego sznura
Rzeszowowi nikt sznura nie przysyłał. PĘTLA ZADŁUŻENIA pojawiła się pomalutku, na własne żądanie ratuszowych piarowców, którzy myślą, że pieniądze pochodzą ze ściany, z bankomatu. Brak odpowiedzialności za finanse miasta to najcięższy grzech główny tak Rady jak i prezydenta. Ciekawe, że tak mało informacji w mediach o tym fakcie. Komu zależy by mieszkańców tak niepoważnie traktować. Kto ogłosi wszystkie dane o obecnym i planowanym zadłużeniu miasta ., czyżby nikt. Czy wszystkich pożarła już rzeszowska LA PIOVRA.
Nie przyłaczajcie tak szybko sąsiednich gmin do miasta ani nie rozgrzewajcie zbytnio Rofu.
Bo co ten biedny Tadzik będzie robił w następnej kadencji jak już wszystko poprzyłącza. Pomysłów mu zabraknie...
Kto ogłosi wszystkie dane o obecnym i planowanym zadłużeniu miasta ., czyżby nikt.
Wystarczy sięgnąć tu: http://bip.erzeszow.pl/finanse/wielolet zowa/2014,, wejść w rok 2014, po czym ściągnąć załącznik 1 (wieloletnia prognoza finansowa) i na stronie 4 spojrzeć na pozycję 6. Jednak żeby to lepiej zrozumieć, warto też przyglądnąć się pozostałym informacjom zawartym także na sąsiednich stronach tego zestawienia. POWODZENIA !
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź