1

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Przy placu wolności stoi w krzakach przedziwna konstrukcja. Pomnik to, czy jakaś nowoczesna instalacja artystyczna? Nie wiem. Widać ją na drugim zdjęciu od góry. Może ktoś mi wyjaśni?

3

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Skoro już mowa o placu Cichociemnych. Nie wiem czy zauważyliście ale ciekawy pomysł Jerzego Fąfary aby upamiętnić tu osoby, które przebywały w obozie w Oświęcimiu został dość niefortunnie zrealizowany. Po całym placu porozrzucane są głazy z mosiężnymi tabliczkami z opisem. Zamiast jednak skomponować głazy tak, aby podkreślały kompozycję i krąg wokół pomnika Przejścia Szajny, głazy są po prostu porozrzucane chaotycznie, jakby komuś wypadły. To tylko potwierdza uwagę artykułu, że zieleni i małej architektury nie projektuje się spójnie z otaczającą przestrzenią.

4

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Zdjęcia z Rzeszowa i z parków w Łańcucie i Sieniawie pokazują jak bardzo są to dwa zupełnie inne światy. Porównanie rzeszowskich zieleniarzy do hodowców warzyw i ogródków przydomowych - bardzo trafne smile

5

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Jak to jest z parkiem w Słocinie? Przecież został przekazany kościołowi. To kościół nim się opiekuje czy władze miasta?

6

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

"Jak to jest z parkiem w Słocinie? Przecież został przekazany kościołowi. To kościół nim się opiekuje czy władze miasta"

I co się DZIWISZ?
A jak jest z Podkulskim? On obiecuje offsety, które potem realizuje miasto.
A Millenium Hall? Gdzie są dojazdy? Gdzie zmodernizowana Rejtana?
Miasto obudzi się z reką w nocniku jak się dokumentnie zablokuje Rejtana i Kopisto i będzie rozpaczliwie szukać rozwiązania.
Obserwowałem co się działo gdy tzw. VIPY wjeżdżały na koncert S. Vegi: koreczek był jak trzeba. Tylko czekać gdy interes ruszy na całego.

7

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Nie jestem na 100% pewna, ale zdaje się, że w zarządzie Kościoła został obecnie tylko pałac... Park przekazano miastu... Więc jeśli to prawda, to jednak zarząd zieleni podległy ratuszowi winien się tym miejscem opiekować...

8

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

No więc opiekują się. Ustawili przecież ustronną toaletę smile

9

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Ja wciąż żałuję, że miasto samo nie mogło wyremontować albo przynajmniej przekazać na cele społeczne pałacu w Słocinie. Kościół zupełnie nie ma pomysłu co z tym zrobić. Całe szczęście że chociaż park pozostaje publiczny. I liczę, że ten jego stan to tylko taka przygrywka przed większym remontem. Przy jeziorku zrobiono już całkiem przyzwoitą alejkę.

10

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Żeby dokonać rewitalizacji parków, o których tu mowa, nie wystarczy tylko zacząć je projektować. To bardzo uproszczony sposób widzenia tematu. Potrzebne są na to dość pokaźne środki finansowe. Władze miasta muszą złożyć odpowiednie wnioski do programów wojewódzkich. Jeśli nie zaczną traktować tej sprawy jako elementu długoletniej strategii inwestycyjnej, tak jak w przypadku dróg, to nic z tego nie będzie.

11

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Ratusz i Zarząd Zieleni Miejskiej złożyły już dawno taki wniosek o dofinansowanie rewitalizacji parku na Dąbrowskiego. Tak słabo go przygotowali, że po ocenie przez urząd marszałkowski otrzymał jedną z najmniejszej ilości punktów. I przepadł.

12

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Ja wciąż żałuję, że miasto samo nie mogło wyremontować albo przynajmniej przekazać na cele społeczne pałacu w Słocinie.

I co z tego, że miasto przejęło by też i pałac? Zobacz jak niszczeje dwór Jędrzejowiczów przy Rycerskiej... Nie mogą się dogadać co do przeniesienia szpitala przeciwgruźliczego w inne miejsce... Aż żal ściska jak się patrzy na ten piękny kiedyś obiekt...

13

Odp: Prężny Zarząd Zieleni Wiejskiej

Jeszcze kiedy dworem i parkiem na Słocinie w pełni zarządzało miasto, jeden z rzeszowskich przedsiębiorców wraz z grupą dziennikarzy chcieli tam stworzyć ośrodek społecznej fundacji do współpracy z podobnymi społecznymi środowiskami na Ukrainie i w Rosji. Potrzebna była tylko zgoda prezydenta. Jakieś kilka miesięcy po tej ofercie okazało się, że dwór zostanie przekazany Kościołowi... Żeby chociaż nowy właściciel zajął się tym budynkiem ale on niszczeje dalej. Taki smutny los dworu.