1

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

UUuuuuaaaaaaaa!

"Sydney przedstawione zostało jako stolica Australii (oczywiście stolicą Australii jest Melbourn)."

No jak się robi dowcipy to nie można popełniać takich błędów..
Stolicą Australii nie jest ani Sydney ani Melbourne a CANBERRA!

Ludzie, toż to nawet w Wikipedi o tym piszą... smile

3

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Uuuuuóóóóóóóbawiłem się smile

Wiedziałem, że w s-nowościach siedzą patałachy i gamonie, ale że na Twinnie mają braki w wykształceniu podstawowym???
Nauka jest wszędzie!
lol

4

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Zgadza się, mój błąd.

5

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Jeśli chodzi o stronę prawną, to każdy dziennikarz ma prawo pisać na podstawie dowolnych źródeł i nie podawać pochodzenia informacji. Nie wolno mu tylko przepisywać słowo w słowo pracy kogoś innego, bo to plagiat. Ale zauważyłem, że jednak media powołują sie wzajemnie kto pierwszy sprawę poruszył. To wynika chyba z dobrego obyczaju.

6

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Nie z dobrego obyczaju belfer tylko dla bezpieczeństwa. Jeśli jakaś gazeta poda informacje której nie mozna sprawdzic to lepeij nie brać za nią odpowioedzialnosci i powołac sie na tą gazetę.

7

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Często słyszę w różnych mediach przechwałki ile widzów oglądało ich program, albo kto pierwszy podał jakąś informację i zawsze niezmiennie mnie to bawi. Taki wyścig kto jest piękniejszy i szybszy. A informacja powinna być po prostu ciakawa i rzetelna. Nie ma żadnej ujmy w podaniu przypisu, że dany temat pochodzi z innego medium.

8

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Brawo Pani Basiu. Świetny żart. Bez chamstwa i poniżania ale z delikatnym humorem. smile

9

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Niezłe jaja smile Przynajmniej jest wesoło smile smile
Mam już dość samych przygnębiających informacji.

10

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Rany boskie ale kręcicie. Sydney, Melbourn, Cambera, to co w końcu? Nie tylko Super Nowości mogą stracić orientacje smile

11

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Super Nowosci i tak pewnie mają to w tyłku. Ich wydanie papierowe to kilkadziesiąt tysięcy egzemplaży codziennie w Rzeszowie i w województwie. Promil ich czytelników wzruszy to że kopiują czyjeś informacje. A pieniądze za sprzedaż i reklamę i tak płyną.

12

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Grafic napisał/a:

Rany boskie ale kręcicie. Sydney, Melbourn, Cambera, to co w końcu? Nie tylko Super Nowości mogą stracić orientacje smile

Dżizas... słuchaj no grafic... ani Sydney, ani Melbourne, ani CAMBERA...

rozumisz?
a jak masz problem to zajrzyj do encyklopedii takij normalnej - papierowej.

13

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Jak widać również czytelnikom sprawia trudność prawidłowe nazwanie stolicy Australii. Nic dziwnego że SupNow się nie połapały. Ale z drugiej strony to tak daleko, a ludzie nie zawsze potrafią prawidłowo nazwać stolice państw europejskich. Współczesna wiedza jest coraz obszerniejsza i coraz trudniej połapać się co jest w niej najważniejsze a co drugoplanowe.

14

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Tarantoga, widzę w tobie mentalność bezdusznego belfra. Tak "Canberra" pisze się prawidłowo. Nie dość precyzyjnie przytoczyłem nazwę. Ale moja specjalność to grafika komputerowa a nie geografia. Gdyby twój uczeń wymienił kilka miast z odległego kontynentu, to ty byłbyś w stanie go oblać tylko dlatego, że powiedział nazwę przez "M" a nie przawidłowo przez "N". Tak przynajmniej sądzę po twoim "świętym" oburzeniu.

15

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Dowcip bardzo dobry smile
Juz dawno nie ubawiłem sie tak czytajac nasze lokalne media smile
Politycy powinni brac z tego przykład jak w cywilizowany sposób bez jadu i nienawisci prowadzić spory.

16

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

@Grafic....

a ja widzę w Tobie osła który nic pojąć z dyskusji nie zdołał. Swoim pytaniem cyt "... to co w końcu?" zaświadczyłeś, że nawet supernowości są dla Ciebie za ciężkie.

Skoro straciłeś orientację i nie zajrzałeś do książki czy atlasu tylko zadajesz głupie pytania tu na forum to nie dziw się, że uważają Cię za matołka. BTW - wyjaśniam: książka to taki gruuuuby zestaw papierowych kartek małego formatu który stoi na półce. Atlas jest podobny tylko najczęściej większy. Tam są takie obrazki: palmy zielono-brązowe najczęściej na tle niebieskiego tła. No i napisy.

17

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Tarantoga
Chyba naprawdę jesteś profesorem... licealnym, wąsko wyspecjalizowanym w swojej dziedzinie. Lekcje z języka polskiego chyba ci nie służyły, jeśli nie wyczułeś w moim wyliczeniu miast ironii, którą wyraźnie sygnalizował uśmiech na końcu zdania.
Ale zawsze możesz nadrobić zaległości z Wikipedii:
"Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego."
P.S. Nazywania osób imionami zwierząt np. osłami nie będę komentował bo z Wikipedii kultury nie da się nauczyć.
Zresztą, co ja prosty spec od kolorów CMYK i RGB mogę wiedzieć w spotkaniu z tak uczonym człowiekiem.

18

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

"Od dłuższego czasu niektóre rzeszowskie gazety czerpią garściami tematy i informacje z naszego portalu, by potem opisywać je u siebie". Twinn również czerpie tematy z innych gazet, i opisuje je u siebie [nie twierdzę, że przepisuje, acz opisuje] również nie podając źródła. Często śledzę regionalne strony informacyjne, stąd wiem. Ale to prawda SN przesadzają, co często daje się zauważyć. Czasami gruboo przesadzają... Jak dla mnie nie potrzeba było aż takiej pułapki na SN, bo z nimi to raczej oczywista sprawa

19

Odp: Zrobiliśmy dowcip Super Nowościom

Szanowna Redakcjo, nie powinniście przejmować się czerpaniem od Was pomysłów przez inne media. Twinn jest na tyle interesujący a jednocześnie odmienny od innych mediów w Rzeszowie, że nic na tym nie tracicie. Wręcz przeciwnie, pokazuje to wartość tego co piszecie. Nigdy nie przegonicie lokalnych dzienników w doniesieniach sensacyjnych. Za to Wasze ukierunkowanie na wartości kultury i rzeczową dyskusję myśle, że zapewni Wam stałych czytelników. Serdecznie pozdrawiam.