Odp: Poezja nie może być tylko dla poetów

Mam gotowy wybór wierszy, a specjalnie dla mieszkańców naszego miasta tomik pt. "Rzeszów chuligana". Mam już wydawcę i w najbliższym czasie powinny być książki w księgarniach.

27

Odp: Poezja nie może być tylko dla poetów

Wziąłam udziała w tzw. "puszczaniu pawia" dwa dni temu i jestem rozczarowana. Już sama nazwa literackiego przedstawienia jest szokująca ale myślałam, że to tylko taka prowokacja. Niestety sama poezja nie odbiegała zbytnio od tytułu. Przerywniki muzyków RSC i muzyka Jacka Kaczmarskiego ratowała wymiar kulturalny wydarzenia ale sama poezja w większości mnie zniesmaczyła. Być może niektórych wzruszają żonglerki słowami bez ładu i bez gramatyki połączone w niby zdania, które nic nie znaczą i trzeba tłumacza-komentatora (jak w istocie było) aby móc zrozumieć poetę. Nie wiem jak można nazywać taką twórczość "pięknym słowem". To było zaprzeczenie piękna polskiego jezyka. Proszę nie traktować mojej uwagi jako krytyki środowiska poetów jako takiegp. Po prostu wcale nie miałam wrażenia że obcuję z wysoką kulturą.

Odp: Poezja nie może być tylko dla poetów

Piękno języka to nie jest tylko ład i harmonia. To też ta druga strona bardziej brutalna. Już przed wojną Leopold Staff zaszokował sonetami pt. "Wieprz" i "Gnój". Moich studentów nawet dzisiaj szokuje wiersz Baudelaire'a pt. "Padlina". Polecam gorąco.

Odp: Poezja nie może być tylko dla poetów

Komu w drogę temu ... Dziękuję za pytania i do zobaczenia.

30

Odp: Poezja nie może być tylko dla poetów

Ja również dziękuję Tobie Staszku za twoje dzisiejsze spotkanie z nami, za ciekawą rozmowę. A was wszystkich serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu - rozmowy o literaturze online. Życzę wszystkim miłego wieczoru smile

31

Odp: Poezja nie może być tylko dla poetów

W morde...dobre
Zechce pan ocenic pewien text?