1

Odp: Nowy transport miejski

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Nowy transport miejski

Ciekawe rozwiązania ale nie zastapią tramwaju. Wystarczy spojrzeć dziś za okno. Czy w taką pogodę te miniaturki będą w stanie jeździć? To propozycja dla cieplejszego klimatu.

3

Odp: Nowy transport miejski

Wszelkie analizy pokazują, że era ropy skończy się około 2060 roku. Na tyle wystarczy złóz surowca. Masowo wykorzystywane pojazdy o napędzie elektrycznym pojawią się zapewne około kilkanaście lat wcześniej. Może nawet szybciej, jeśli cena ropy będzie dynamicznie rosła. Ale i tak samochody benzynowe będa podstawą komunikacji co najmniej 20-30 lat. Dlatego wszystkie innowacyjne wynalazki komunikacyjne są ciekawe, ale wydaje mi się że należy je rozpatrywać tylko i wyłacznie jako przymiarki (nawet nie prototypy) znacznie późniejszych i zaawansowanych technologii.

4

Odp: Nowy transport miejski

"wszystkie innowacyjne wynalazki komunikacyjne są ciekawe, ale wydaje mi się że należy je rozpatrywać tylko i wyłacznie jako przymiarki (nawet nie prototypy) znacznie późniejszych i zaawansowanych technologii."
To dlatego nie ma sensu o nich rozmawiać? Bardzo dziwnie rozumujesz. Przypominam ci choćby o sinikach rakietowych, które masowo zastosowano dopiero pod koniec XX wieku a rozwijano tą technikę już w średniowieczu (Chiny) i również później w Europie.

5

Odp: Nowy transport miejski

Zacznijcie więcej chodzić na piechotę to problemu z ruchem silnikowym nie będzie. A zdrowie też się poprawi.

6

Odp: Nowy transport miejski

Rozpisujecie się o dyrdymałach a nie zauważacie jak zmienia się Rezsów. Nowe autobusy Mercedesa to prawdziwy skok technologiczny. Jeszcze nigdy w naszym mieście nie jeździły tak nowoczesne pojazdy. Po co opowiadać bajki o samochodzikach elektrycznych. Tym niech się zajmie młodzież na pikniku naukowym. A prawdziwą komunikację zostawcie fachowcom.

7

Odp: Nowy transport miejski

Komentarz z prasy amerykańskiej dla miłośników dotychczasowych technologii:
"Obecnie nasza polityka sprowadza się do siedzenia z założonymi rękami w oczekiwaniu na energetyczny cud. I podczas gdy my będziemy się ociągać, Chińczycy rozwiną własny biznes i zaczną sprzedawać reaktory torowe bazujące na naszych starych technologiach. W końcu, jak przystało na komunistów, całkiem nieźli z nich kapitaliści." - New York Times