1

Odp: Gdzie te symbole miasta?

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Gdzie te symbole miasta?

Jagienka w innym wątku pytała o moja opinię na temat nowego budynku Politechniki.
Ja bym wolał, żeby to był ten poziom:
http://en.danskarkitekturguide.dk/node/13248

3

Odp: Gdzie te symbole miasta?

przy okazji doskonały przykład tego jak promuje się miasto przez architekturę:
http://en.danskarkitekturguide.dk/

4

Odp: Gdzie te symbole miasta?

Oj Maćku... Zdecydowanie lepsze jest to, co tu zalinkowałeś... Bardzo mi się podoba... smile

5

Odp: Gdzie te symbole miasta?

Prosty, piękny i bardzo skromny budnek. Na posadzkach zwykły przemysłowy beton, Poza tym szkło i stal. Żadnych ekstrawagancji. W częsci budynku nawet nie ma sufitów podwieszonych, zastepuje je zwykła metalowa siatka. Wrażenie z zewnątrz i ze środka powalające. Umiar, finezja i perfekcyjne wykonanie - czyli wszystko czego nam brakuje w Rzeszowie :-)

Miałem okazje go doładnie zwiedzić i mam mnóstwo zdjęć, tylko nie wiem jak je dodać do postów.
Niestety zdjęcia to nie jest najlepszy sposób obcowania z architekturą - nic nie zastapi odbioru bezpośredniego. Dlatego uważam, że bardzo brakuje nam w Rzeszowie dobrych realizacji projektowanych przez kogoś z zewnątrz- to pozwoliło by zauwazyć różnice w stosunku do tego co się u nas stawia.

6

Odp: Gdzie te symbole miasta?

W takiej architekturze z tych cech które wymieniłeś ważna jest chyba przede wszystkim właśnie perfekcja wykonania. Wystarczy że elementy będą niedokładnie wykonane, za jakiś czas dojdzie jeszcze czynnik czasu a wszystko sprawiałoby podobnie opłakane wrażenie, jak dziś sprawiają budynki szkoły Bauhaus. I wtedy ani rendering ani zdjęcie z fotoskopu już nic nie pomoże.

7

Odp: Gdzie te symbole miasta?

Ostatni raz poważnie mówiono w urzędzie miejskim o nowych wizytówkach architektonicznych miasta przy okazji prezentacji nowej strategii promocyjnej miasta -Stolica Innowacji. Było to 3 lata temu. Potem mówiono jeszcze raz ale znacznie mniej poważnie. Było to wtedy, kiedy zapytano prezydenta przed rozstrzygnięciem konkursu na siedzibę urzędu miasta, który projekt najbardziej mu odpowiada... Proszę zauważyć: nawet nie - który się podoba ale właśnie - który odpowiada.