1

Odp: SATURN V - ÓSMY CUD ŚWIATA?

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: SATURN V - ÓSMY CUD ŚWIATA?

Misję zakończyłem sukcesem!
SUPER!

3

Odp: SATURN V - ÓSMY CUD ŚWIATA?

Tu Houston: wszystkie systemy i dane telemetryczne o.k. Przygotujcie LM. Następny cel: Fra Mauro. Powodzenia, Aquarius!

smile

4

Odp: SATURN V - ÓSMY CUD ŚWIATA?

dopiero po oglądnięciu filmu załapałem, że lądownik trzeba umieścić za tyłu za statkiem! dobre! działa. big_smile

5

Odp: SATURN V - ÓSMY CUD ŚWIATA?

TWiNN SCiENCE: Na koniec bardzo istotna kwestia. Drogi Saturnie V, co mówi Ci nazwisko von Braun?
Saturn V: Chyba zakończymy na tym wywiad...
TS: Chwileczkę! Nasi czytelnicy mają prawo wiedzieć, kto był Twoim ojcem!
S5: Nie odpowiadam za to!
TS: Ale odpowiadają za to ci, którzy Cię wykorzystywali! Czy nie jest prawdą, że Werner von Braun, twórca amerykańskiego programu rakietowego, był faszystą? Czy nie należał do SS? Czy pod jego kierownictwem nie zginęły setki, albo i tysiące więźniów pracujących w fabrykach pocisków V1 i rakiet V2?
S5: Nie było mnie wtedy na świecie, nie możecie wymagać...
TS: Czy nie jest zatem prawdą stwierdzenie, że Amerykanie przymknęli oko na zbrodnie części nazistów by móc korzystać z osiągnięć technologicznych III Rzeszy?
S5: Ech... Chyba można tak powiedzieć...
TS: Więc amerykańska misja księżycowa poza tlenem i wodorem za paliwo miała krew ofiar hitleryzmu. Czy na pewno chcemy bić brawo? Tym pytaniem kończymy dzisiejszą dyskusję, dziękuję za uwagę.

6

Odp: SATURN V - ÓSMY CUD ŚWIATA?

Histeryczne to trochę, ale prawdziwe smile
Niestety, obydwa programy kosmiczne: amerykański i radziecki mają popaprane życiorysy, a ich bohaterowie często kryształowymi nie są. Proponuję prześledzić karierę S. Koroleva, radzieckiego odpowiednika von Brauna...
Polecam książkę "Wschód czerwonego Księżyca" Matthew Brzezinskiego - obowiązkowa lektura dla pasjonatów i zwyczajnie - ciekawych świata... Opisuje i wyjaśnia wiele kwestii związanych z wyścigiem amerykańsko - radzieckim w kosmos.

S.

P.S. Jak już ktoś się skusi i połknie bakcyla, następne pozycje jakie mogę polecić to: "Utracony Księżyc" J. Lovella i J. Klugera (książka, która posłużyła jako baza scenariusza filmu pt. Apollo 13) oraz "Porażka nie wchodzi w grę" G. Kranza... smile