1

Odp: Gdzie kusi nas 3 Maja?

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Gdzie kusi nas 3 Maja?

Ktoś słusznie zauważył. Jak sie identyfikować z państwem, gdy na kazdym kroku syf!

3

Odp: Gdzie kusi nas 3 Maja?

Ja właśnie wyjechałem do rodziny (uciekłem przed miejskim zgiełkiem, nie przed rodakami) i nie uważam abym nie szanował święta 3 maja. Tezy w artukule to pewna przesada. doskonale wiem czym była nasza pierwsza konstytucja i myślę, że wielu nieobecnych w miejscach zamieszkania podobnie.

4

Odp: Gdzie kusi nas 3 Maja?

Polak to brzmi dumnie... Więcej treści było w tym hasle w czasach komuny niz teraz. Jakoś nie ma kilimatu wychwalania naszych osiągnięć. A najczęściej jak ktoś coś osiąga, to gdy wyjedzie na zachód i tam dadzą mu możliwości. W kraju nawet autostrad nie jestesmy w stanie wybudować na czas. A jak już coś sie wybuduje to przy okacji wybuchnie kilka skandali finansowych. Trochę to prawda ze na każdym kroku syf.

5

Odp: Gdzie kusi nas 3 Maja?

Niestety zgadzam się co do fatalnego obrazu państwa u naszych rodaków. Przydałaby sie znowu sanacja państwa, jak za Piłsudskiego.  Potrzebny jest autorytet, który zjednoczy wszystkie główne opcje polityczne, inaczej państwo "zakłóci" sie na śmierć. Tylko kto miałby to zrobić? Kaczyński poczciwy chłop ale zżera go żal po katastrofie. Ziobro jak dziecko we mgle. Tusk prowadzi miałką i nijaką politykę. Miller znowu staje pod sztandarem sierpa i młota, a Palikot... szkoda gadać.

6

Odp: Gdzie kusi nas 3 Maja?

Wy tu rospisujecie się w najlepsze o patriotycznym święcie konstytucji, a niedawni demiurgowie naszej świadomości ludowej starają sie ożywić upiory przeszłości. Ferenc, Fiołek i Budzik celebrowali świeto 1 maja pod pomnikiem armi czerwonej. Dopóki tacy ludzie będą przy władzy nadal będzie chaos pojęciowy i przeciętny Polak będzie g... wiedział czym jest tradycja polskiego państwa.

7

Odp: Gdzie kusi nas 3 Maja?

Ludzie na takie święta wyjeżdżają i wcale sie nie dziwię. Lewica świętuje 1 maja, prawica 3 maja, a ludzie świetują na urlopie smile

8

Odp: Gdzie kusi nas 3 Maja?

Swięto 3 maja to nie święto prawicy tylko święto całego państwa. Inna sprawa, że prawica lepiej rozumie rzeczywistość państwa niż lewica. No ale żeby to wiedziec trzeba znać nieco historię Polski i Europy a nie budować swiatopogląd w oparciu o piar w mediach.