1

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Same hasła nic nie pomogą jeśli nie staną za tym realne fakty. Kraków ma istotnie czym sie chwalić. A czym pochwalą sie inne miasta w rodzaju Gorzowa? W takich wypadkach powinny zabrać sie do roboty a nie do wymyślania mamiących haseł.

3

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Tak własnie byc powinno.
Zauważcie, ze najlepiej wyglądają te hasła które sa po prostu odzwierciedleniem rzeczywistości a nie mrzonkami.

Prosta zasada - najpierw cos zrób a potem się tym chwal jest najlepsza metoda na osiąganie sukcesu.
No i powinna obowiazywac zasad umiaru.
hasło Stolica Innowacji" jest tzw. "nadobietnicą", i nie chodzi tu o innowacjność działań ale o "zwymiarowanie" jej jako wyjątkowej (stołecznosć jest wyjątkowa) bez okreslenia jakiego obszaru (geograficznego, tematycznego) tyczy.

Można jedynie zweryfikować że Rzeszó jest niewątpliwe stolica innowacji w centralnej cześci regionu. Gorzej już ze stołecznością innowaycjna w całym regionie a już kompletnie trudno zweryfikować tę stołeczność w kraju, Europie, świecie, wszechświecie....

Podobnie z tematyka tej innowacji bo jak na razie to niewątpliwie jestesmy stolicą innowacji w wydawaniu pieniedzy na gadżety typu światełka, czy bezuzyteczne rozwiąznaia komunikacyjne (okrągłe na dodatek)

A już na pewno kestesmy stolicą innowacji w nazywaniu pól, lasów i ugorów miastem.

Sadzę jednak że nie taka innowacyjność nam sie marzy. I nie chodzi by byc od razu "stolycą"

4

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Co by nie mówić hasło ROBOTA MUSI SIĘ ROBIĆ faktycznie oddaje ducha czasu. Mądrze czy głupio ale ma sie coś ruszać smile

5

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Współczesny świat cały zbudowany jest na marketingu. Czy nic na to nie można poradzić? Eufemistycznie nazywa sie to piarem ale spójrzmy prawdzie w oczy. Otaczamy sie z zewsząd po prostu kłamstwem. Jak inaczej nazwać takie wyolbrzymione hasła w imię lepszego postrzegania?

6

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Okazuje się że geniuszów wymyślajacych błyskotliwe hasła w Polsce nie brakuje. Kiekle nasza duma. Tak samo by brzmiało Bochnia nasza duma, czy jakiekolwiek inne miasto. U nas też było Rzeszów in plus. Że niby co? Siedziba telefonii komórkowej? smile

Ale czy te mierności usprawiedliwiają naszych rodzimych geniuszy od stolicy innowacji. Choć z drugiej strony już tyle czasu mieli na to aby coś z tym zrobic i urealnić innowacyjny wizerunek. Zastanawia mnie co będzie dalej z tym hasłem???

7

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Tarantoga naśmiewa sie z innowacyjnych przedsięwzięć a jednoczesnie ma pretensje że miasto obiecuje za dużo i mało działa w innowacyjnym kierunku. To co w końcu miasto ma robić. Właśnie zmieniać rzeczywistość na lepszą, proponować nietuzinkowe rozwiązania jak ta wyśmiewana okrągła kładka. Pomysł nowego mostu też jest bardzo interesujący. Zamiast wspierać takie plany Tarantoga tylko krytykuje. To świadczy jedynie o olbrzymiej zawiści. A ja widzę wielka konsekwencję i zapał władz w rozwijaniu miasta, historia na pewno to doceni. Proponowane promowanie sie dolina lotniczą uważam za nietrafiony kierunek. Dolina obejmuje wiele miast a Rzeszów stać na swój własny wizerunek.

8

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Tarantoga się nie naśmiewa. Tarantoga współczuje społeczeństwu (i władzom potrosze) miasta która została "potraktowana" nietrafionym, źle sformuowanym hasłem i teraz musi wijąc sie jak piskorz starać jakoś je wypełnić choc kołdra za krótka, czasem jej nie ma a czasem jest rodem z Księżyca.

Tarantoga miast okragłej kładki wolał by widzieć ot choćby wyprowadzenie ruchu samochodowego poza centrum lub pod/nad ziemie. Inowacyjne rozwiazania w tym zakresie to obecnie własnie tworzenie przstrzni dostepnych dla ruchu pieszego.

Tarantoga miast inwestowania w niepotrzebny Resman widziałby inwestycje w cyfryzację urzędów, wprowadzanie systemów monitoringu i przepływu informacji umozliwiające "elektroniczny model zarzadzania maistem oraz komunikacją z mieszkańcami". Takie systemy proponuje od choćby IBM - projekt SmartCities.

Tarantoga jest samodzielny i samorządny i nie musi wspierać planów których nie uważa za rozsądne i dobre choćby to nawet sam prezydent je wymyślił bo nie ma on statusu nieomylności i każdy mozę się mylić. Tarantoga też moze się mylić ale jak mu ktoś pokarze gdzie popełnił błąd to zmienia swoje zdanie a nie tkwi w błędzie uparcie nie słuchając otoczenia w przekonaniu o swojej wyższości.

Tarantoga nie jest zawistny bo nie ma o co. Postepowanie władz przypomina raczej chaotyczna szarpanine pod wezwaniem "znajdzcie cos takiego kto nikt inny nie wymyslił". Na dodatek rozmienione albo na drobnostki albo megalomańskie plany - wide most dł 400m choć starczyło by kilka razy mniej.

Tarantoga wątpi czy jedynym kryterium oceny postepowania kogoś może być konsekwencja i zapał. Ba , hitoria dała nam przykłady, ze często taki "zapał" i "konsekwencja" w działaniu sprawiają wiele kłopotów innym, ze delikatnie powiem.

Rzeczą z która zgadza się Tarantoga jest to ze niewątpliwie historia oceni choc byłbym ostrożny w formuowaniu tezy, że "doceni".

Tarantoga rzekł.

9

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Tarantoga ma wiele racji. Wiele energii możnaby skierować we właściwym kierunku zamiast budować mityczny wizerunek i projekty pod publiczkę, zamiast realizować potrzeby społeczne smile

10

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Kwintesencją działań po omacku jest organizacja wielkiej fety otwarcia najnowocześniejszego lotniska. Wreszcie jakieś nowoczesne przedsięwzięcie a galę otwarcia kto uświetni? Golec Orkiestra! Bez przaśności się nie obędzie. Niektórzy chyba mają to w genach, bo inaczej nie umiem sobie takiej wpadki wytłumaczyć.

11

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Tarantoga trudno cię nawet komentować. Piszesz jakieś manifesty z których nic nie wynika. Takie puste gadanie o wyższości twoich propozycji nad tymi które są realizowane.

12

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

@Xsize.
Zdaję sobie sprawe, ze trudno komentować gdy nie ma się żadnych argumentów. Moze warto zastanowic się nad dyskusją a nie nad prostym stwierdzeniem "puste gadanie" i "manifesty z których nic nie wynika".
Nigdzie nie napisałem o wyższości moich propozycji a jeynie wskazałem takie które wg mnie bybły by korzystniejsze. Mozesz mieć inne zdanie ale spróbuj je wyrazić i udowodnic że sie mylę.
Czekam na argumenty.

13

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

No i zamilkl nam Xsize...:(
Mam andzieję, ze nie na dobre, bo już ostrzyłem sobie kły na fajny dysput na argumenty..
A tu kicha...

14

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Sprawa hasła reklamowego Rzeszowa zabrnęła wyraźnie do martwego punktu. Więc nawet dyskusja nic tu nie pomoże. Nikt z władz nie myśli już o podjęciu jakichkolwiek działań w dziedzinie innowacji, w każdym razie tego nie widać. Rózne osoby działające z zewnątrz też chyba przestały w to wierzyć. Nawet nie wiadomo czy w tym roku będzie piknik naukowy. Dobrze przynajmniej jak władze nie będą robili po drodze głupot które tylko na niby mają być innowacyjne. W końcu ktoś pierwszy bedzie musiał powiedzieć ze hasło sie wypaliło i trzeba wymyslić nowe, bardziej realne. Tylko szkoda tych kilku lat na zabawę w prymitywną propagandę.

15

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

@mocny
Bądź pewien, że osoby jak to nazwałeś "działające z zewnątrz" nigdy nie wierzyły w to że samo hasło cudownie sprawi, ze będziemy "inowacyjni", raczej starając się działać wg planu "najpierw zróbmy a potem się tym chwalmy". A co do pikniku to sie nie martw - będzie, wiem to z dobrego źródła smile
To własnie jest przykład takiego działania a nie sztucznego wypełniania nieszczęsliwie sformatowanego hasła na siłę.

16

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

A ja uważam, że hasło które często pojawia się na forum gazety wyborczej "stolica imitacji" jest bardzo dobre! Czemu, chociażby dla jaj, w końcu zbliża się Wielkanoc nie skorygować lekko naszego pustego hasła na wypełnione jakąś treścią? W końcu imitowanie wychodzi nam najlepiej smile

17

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

> Rózne osoby działające z zewnątrz też chyba przestały w to
> wierzyć. Nawet nie wiadomo czy w tym roku będzie piknik
> naukowy.

nawet jeśli będzie to nie będzie tak jak dotąd; radio się wycofało, paweł p. też sobie odpuścił podobno i flirtuje z sąsiedztwem z północy smile może to i lepiej?

18

Odp: Czym mamią ludzi inne duże miasta?

Czyżbys miał jakies informacje o współpracy kolegi Sheparda z Eskimosami ? A raczej z eskimoska skoro piszesz że flirtuje z sasiedztwem z pólnocy. O co chodzi ?
Nie wiem dlaczego uważasz że piknik bez radia będzie gorszy. Ja akurat uważam, że bedzie wręcz odwrotnie.