1

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

smile))))))   Dziś już późno ale jutro coś na bank wpiszę   smile))))) Mam pytanie - czy oprócz propozycji konkretnych budynków można też podawać nazwiska ich twórców? wink

3

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

"... Wydaje się nam, że także Rzeszów dojrzał do podobnego plebiscytu na swoistą przestrzenną „zakałę miasta”... "

Moim całkiem PRYWATNYM zdaniem, zakała miasta to okolice ratusza. I wydziału tzw. promocji big_smile Na pęczki można zbierać. Niektóre nawet - niczego sobie: PRZESTRZENNE!

4

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

A czy scena na rynku to budynek...? Bo jak dla mnie to największy koszmar...  smile Choć i budynków sensu stricto tego typu nie brakuje... Osobiście mam dreszcze gdy patrzę na Urząd Marszałkowski czy te centra przy Piłsudskiego... Ale ja być może mam wypaczony gust estetyczny, bom chowana w kulcie dla piękna i dopasowania do krajobrazu zastanego... smile A to chyba obecnie nie jest w modzie... big_smile

5

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Proszę, mówicie - macie. Nieśmiało wspomniałem o rankingu a tu parę dni... i konkurs smile)) Zgłaszam kandydaturę GALERII RZESZÓW przy Słowackiego. Nazwisko autora na razie pominę. Gdyby redakcja nie zdołała się dowiedzieć to chętnie podpowiem. Nie będę szerzej uzasadniał, choć na szczególną uwagę zasługuje wjazd do garażu i kaszaniaste schody w najbardziej wyeksponowanym miejscu dla jadących w kierunku rynku.

6

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

A budynek banku przy Słowackiego? Na wprost  równie koszmarnej Galerii Rzeszów... Nie dość, że paskudny to jeszcze w zabudowie podległej konserwatorowi... [jeśli dobrze odczytałam tę osławioną mapkę...] I kto pozwolił wkleić tego konta...?

7

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Sanger, zabrałeś mi obiekt... Ale mam jeszcze listę smile Proponuję więc budynek Galerii NOVA przy dawnej Autonice. Ten z kolorowymi panelami na elewacjach. Projektant nie mógł się zdecydować - zrobić zwykły hipermarket, czy wysilić się na jakiś rodzaj sztuki. I wyszedł niestety potworek. Nazwiska projektanta nie znam.

8

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Mylisz się Jagienka. Budynki banków przy Słowackiego nie są w strefie ochronnej. Przyjrzyj się dokładnie mapce.

9

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Dlatego zaznaczyłam, ewentualną pomyłkę w odczytaniu... Ale nie zmienia to faktu, że kompleks paskudny... smile

10

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Co prawda gusta są kwestią względną ale powiedz Jagienka, co jest aż tak nie tak z Urzędem Marszałkowskim????? Może to nie jest cudo ale do koszmaru mu znacznie bardziej daleko.

11

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Dorzucam kandydaturę galerii WOMAK na Baranówce. Może znacie jakieś anegdoty związane z powstawaniem tych cudeniek?

12

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Odnośnie UM... Co jest nie tak...? To przysadzisty, kanciasty moloch bez cienia polotu i lekkości... [no może ciut na bocznej elewacji od strony wiaduktu Śląskiego]... Taki tradycyjny bez mała kanciak.. Smutny nie dający pola wyobraźni... Brak mi tu możliwości wyłapywania detali... Bez inwencji twórczej... A jak go zestawię z obiektami przeciwpołożnymi, to już zupełnie tracę do niego serce...
No i z tego co mi się wydaje to mieliśmy tu prezentować bardzo osobiste odczucia, czyż nie...? Więc prezentuję: MNIE SIĘ NIE PODOBA! I JUŻ! smile

13

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Nie wiem kiedy powstał ten obiekt ale zupełnie zagraca przestrzeń budynek brokera między urzędem wojewódzkim a kościołem bernardynów (po drugiej stronie Sobieskiego). To moja kandydatura.

14

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Witam,
proponuję "EUROPĘ 2" klasyka gatunku, aż łezka się kręci.

15

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Myślałem, ze ktoś opowie coś zabawnego... Inaczej ten temat jest za ponury sad

16

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Czy istnieje jakiś pomysł na "nagrodę" w ramach KoszmARCH?


Np. na Górnym Śląsku symbolem tandety jest betonowa kostka bauma:

http://www.mmsilesia.pl/365341/2011/3/3 … egory=news

http://www.mmsilesia.pl/361785/2011/3/4 … egory=news


Przychodzi metan i wręcza tandetną kostkę smile

Jak widać jest też druga strona medalu - oprócz tej swoistej antynagrody istnieje też nagroda - "superjednostka". Tylko że na Górnym Śląsku śmiało można ją przyznać. A w Rzeszowie?

17

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Pragnę odnieść się do zdania zawartego w tym artukule z którym nie do końca mogę się zgodzić :
,, Inwestor nie ma obowiązku rozumieć wartości przestrzeni, w której inwestuje i wpływu jaki jego budynek będzie wywierał na przestrzeń publiczną i jej użytkowników. " Uważam, że inwestor ponosi moralną i społeczną odpowiedzialność za przestrzeń w której inwestuje. Dzisiaj inwestor zna jedynia wartość swoich pieniędzy,  brak mu natomiast podstaw docenienia jak ważną rolę w życiu codziennym społeczeństwa odgrywa sztuka, muzyka i architektura. Dawniej mieszczaństwo miało podstawy odbioru sztuki wyniesione z domu lub szkoły a dzisiaj nasze społeczeństwo woli spędzać czas wolny  całymi rodzinami w galeriach handlowych a sporadycznie w galeriach sztuki.

18

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

Święte słowa "Tak i nie"... smile

19

Odp: Zapraszamy do zgłaszania kandydatur budynków w konkursie KoszmARCH miasta

tak i nie napisał/a:

"Dzisiaj inwestor zna jedynia wartość swoich pieniędzy,  brak mu natomiast podstaw docenienia jak ważną rolę w życiu codziennym społeczeństwa odgrywa sztuka, muzyka i architektura. Dawniej mieszczaństwo miało podstawy odbioru sztuki wyniesione z domu lub szkoły a dzisiaj nasze społeczeństwo woli spędzać czas wolny  całymi rodzinami w galeriach handlowych a sporadycznie w galeriach sztuki.

Bo jak napisał Mikołaj Gomez Davila:
"DZISIAJ BIEDNI I BOGACI RÓŻNIĄ SIĘ OD SIEBIE JEDYNIE ILOŚCIĄ POSIADANYCH PIENIĘDZY"