1

Odp: To już?

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: To już?

Piękny, wzruszający tekst. Dziękuję!

3

Odp: To już?

To już się stało:( Wisława Szymborska dziś została pochowana. Dziś dopiero odczułam, że straciliśmy wielki talent literacki. Ale jak tak czytuję wasz dział literacki, to jestem dumna, że choć temat kultury nie jest nośny w mediach, to wam się chciało. Może dzięki wam, na odkryjemy kolejny wielki talent na miarę Szymborskiej? A Panu Janowi dziękuję bardzo za to osobiste wspomnienie, wyjątkowy tekst.

4

Odp: To już?

Nic dwa razy... smile Drugiej takiej nie będzie. Myślę, że wielu jest poetów, których poezja jest równie "uderzająca" jak Szymborskiej. Gdyby Szymborska nie dostała Nobla, być może nie byłaby dla nas tak "ważna", żyłaby sobie i tworzyła w swoim środowisku, które ją doceniało. Ale wydaje mi się, że to właśnie jest ta wartość, którą i Szymborska sobie ceniła.

5

Odp: To już?

Nic dwa razy...  Drugiej takiej nie będzie. Myślę, że wielu jest poetów, których poezja jest równie "uderzająca" jak Szymborskiej. Gdyby Szymborska nie dostała Nobla, być może nie byłaby dla nas tak "ważna", żyłaby sobie i tworzyła w swoim środowisku, które ją doceniało. Ale wydaje mi się, że to właśnie jest ta wartość, którą i Szymborska sobie ceniła.

Być prawdziwie ważną dla niewielu, niż znaną wśród mas. smile Niech spoczywa w pokoju...

6

Odp: To już?

Wciąż próbujemy
przygotować się
do życia.
Układamy
przyszłe
minuty i dni.
Podporządkowujemy
to, co nastąpi
temu co tu i teraz.
Do linijki
dociągamy jeszcze
nie wypowiedziane
słowa.
Planujemy.
Wykreślamy.
Szkicujemy...
                 Czas.
I tylko śmierci
wpasować w to
nie umiemy.
Ona,
choć wpisana
w bieg życia,
zawsze przyjdzie
niespodziewana.
Przerwie w pół
rozpoczęte zdanie.
Zatrzyma rozpędzony
bieg zdarzeń.
I jak zwykle
zaskoczy.
Bo śmierć
nigdy nie przychodzi
w porę.
Nawet gdy
już na nią
z natury jest
przynależny
moment.


7.02.2012