1

Odp: Fenomen modeli z RUCHU ...

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Fenomen modeli z RUCHU ...

pamiętam te autka z kiosków! kawał dobrej historii. chyba większość nas, którzy dorastali w latach 70tych je pamięta.

3

Odp: Fenomen modeli z RUCHU ...

Do czego to dochodzi. Nawet najmarniejsze skorupy staja sie dziś obiektem pożądania a kiedyś pokazywały tylko jak zacofany jest polski przemysł. Z zabawek w PRL może tylko plastykowe zołnieżyki, a i to tylko niektóre serie, miały cechy dopracowanego produktu.

4

Odp: Fenomen modeli z RUCHU ...

Zacofany? Chyba niewiele wiesz na ten temat... Produkowanie w latach 60. i 70. modeli, nawet najprostszych, w technologii wtrysku wysokociśnieniowego to był dowód na posiadanie NOWOCZESNEJ TECHNOLOGII. Gdybyśmy dysponowali dziś, PROPORCJONALNYMI do czasów możliwościami (proporcjonalnymi do lat połowy XX wieku), bylibyśmy w czołówce europejskiej. I co z tego, że mamy dziś supertechnologie modelowania 3D, "szybkie prototypowanie", CNC i drukarki 3D, które już trafiają pod strzechy? Ile zabawek i modeli PRODUKUJE się W POLSCE?
Wyśmiewasz się z polskiego przemysłu, ale guzik o nim wiesz...
W czasach, z których pochodzą prezentowane przeze mnie modele samochodów (i zabawki, o których pisałem w jednym z pierwszych felietonów na TWINN) – mieliśmy w Polsce zabawkarskie zagłębie, które bez kompleksów równało się z niemiecką Norymbergą.

A skorupy… cóż… jeśliś taki EKSPERT, to pewnie wiesz jak wyglądają angielskie produkty Lesney’a z lat 60. czy też miniatury braci Veron z Francji…
Proponuję od czasu do czasu zerknąć na takie aukcje:

http://allegro.pl/star-c-28-do-przewozu … 51113.html

http://allegro.pl/star-c-28-do-przewozu … 50893.html

Szczególnie: po zakończeniu :-)
Wymowny jest też komentarz sprzedawcy umieszczony na dole strony aukcji…

Tak sobie myślę, że… jesteś w MNIEJSZOŚCI jednak. lol

Pozdrawiam,
S.

P.S. Te "skorupy"przetrwały często w fabrycznych stanach 40 lat... Myślisz, że dzisiejszą tandetę made by China czeka taki sam los?

5

Odp: Fenomen modeli z RUCHU ...

Szkoda, ze nie potrafię znaleźć Twoich nowszych wpisów. Profesjonalizm pokazany w prezentacji tematu modeli produkowanych przez Ruch jest absolutnie najwyższego lotu. Zdjęcia - jak zawsze zresztą - doskonałe.