1

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Powiem wam jak będzie. Żadne muzeum nie powstanie. Nie ma na to pieniędzy i nikt w takie rzeczy nie będzie inwestował.

3

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

"... Powiem wam jak będzie. Żadne muzeum nie powstanie. Nie ma na to pieniędzy i nikt w takie rzeczy nie będzie inwestował..."

Podobnie jak nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestuje w Centrum Nauki ICENT, Planetarium czy inne tego typu duperele.
W "stolicy innowacji" pieniądze lepiej wydawać na multimedialne fontanny, całoroczne światełka, zupełnie-nie-funkcjonalną-i-tęgo-przepłaconą kładkę, czy fundować przestępcy z wyrokiem kolejną galę bokserską. Święta racja!

4

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

A co ty jesteś mecenas sztuk wszelkich, a może jaki jasnowidz żeś tak pewny swego? Miasto moim zdaniem cienkie do takich interesów, ale może znajdzie się jakiś "Wokulski"? Szkoda pchać się w interesa z urzędnikami, nie docenią, źle odczytają intencję i na końcu będzie tak jak powiadają :"Miało być pięknie a wyszło jak zawsze".

5

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Pomysł ciekawy ale raczej nie na to miasto. Rzeszowianin chyba ma rację. No chyba że odczekamy złe czasy.

6

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

"... A co ty jesteś mecenas sztuk wszelkich, a może jaki jasnowidz żeś tak pewny swego?..."

Cóż... jakby to powiedzieć: znam to także z własnego doświadczenia smile
Na niejeden pomysł, przyniesiony na tacy (i to nie tylko sam projekt, ale i bardzo konkretny wkład materialny) nie było... pomysłu.

S.

7

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

(Shepard> "... A co ty jesteś mecenas sztuk wszelkich, a może jaki jasnowidz żeś tak pewny swego?..." Cóż... jakby to powiedzieć: znam to także z własnego doświadczenia smile Na niejeden pomysł, przyniesiony na tacy (i to nie tylko sam projekt, ale i bardzo konkretny wkład materialny) nie było... pomysłu. S. )
Panie ja tam nic do ciebie nie mam, pisałem do tego cwaniaczka rzeszowiaczka. Ale co racja to racja... Przynieś pan plan obsadzenia miasta palmami, wybudowania jeszcze kładki kwadratowej i ślizgawki zimowej, to uznają cię panie za wizjonera ;-)

8

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

A co wam ta kładka tak przeszkadza!? Mi się podoba, bardzo nowoczesne rozwiązanie. Rzeszów to nie jakaś zapadła dziura, a skoro miasto w tytule ma wpisaną innowację, to niech stosuje rozwiązania innowacyjne. Teraz się śmiejecie, a za jakiś czas będziecie się chwalić, że w waszym mieście zastosowano tak ciekawe rozwiązanie komunikacyjne.

9

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Ja proponuję żeby kolega "gość" zajął się urzędową robotą, bo kolejka czeka, a nie wypisywał głupoty, które nim opublikuje na forum publicznym niech lepiej przeczyta...

10

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

"... Mi się podoba, bardzo nowoczesne rozwiązanie..."

To może przedstaw się, pani/panie MI.
Zobaczymy czy abstrahujesz od układu odniesienia czy nie...
lol

P.S. Wiesz czym mnie rozwaliłeś gościu? Tym TAK CIEKAWYM ROZWIĄZANIEM KOMUNIKACYJNYM smile
To właśnie dowodzi, że nie Masz pojęcia o czym piszesz...

11

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Stary i do tego ślepy... Niedowidzi, niedosłyszy i gada co mu ślina na język przyniesie. Zygmuś przydałby ci się ten jasnowidz, bo ja ani ekspedientka sklepowa ani urzędnik za biurkiem. A co myślę mam prawo napisać tak jak i ty, do tego chyba służy to forum. Sugeruję zatem "starszy" kolego, żebyś to raczej ty przemyślał swoje posty, a szczególnie ostatni. Chyba wolność słowa jest w tym kraju!?

12

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Wolność słowa jest i obowiązuje w obie strony, więc mi pan nie zabraniaj pisać co myślę, a myślę że głupoty gadasz. O tej kładce powiedziano już dużo i niestety bardzo dużo złego. Wypowiadali się specjaliści, którzy znają się na tzw: "ciekawych rozwiązaniach komunikacyjnych". Moim zdaniem jedyne co tu jest "ciekawe", to forsa jaka poszła na to g...

13

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

"... Mi się podoba, bardzo nowoczesne rozwiązanie..."
To może przedstaw się, pani/panie MI.
Zobaczymy czy abstrahujesz od układu odniesienia czy nie...

P.S. Wiesz czym mnie rozwaliłeś gościu? Tym TAK CIEKAWYM ROZWIĄZANIEM KOMUNIKACYJNYM
To właśnie dowodzi, że nie Masz pojęcia o czym piszesz...

A ty shepard niby taki znawca tematu? Poza tym o gustach się nie dyskutuje, dla mnie to rozwiązanie jest ciekawe.

14

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

gość napisał/a:

"... Mi się podoba, bardzo nowoczesne rozwiązanie..."
Poza tym o gustach się nie dyskutuje, dla mnie to rozwiązanie jest ciekawe.

no to masz babo placek !
"gość" zastrzelił nas wszystkich tu na Forum dwoma jakże ważnymi argumetami za kładką O:
1. podoba mu się (ładna jest ;-)
2. ciekawe i nowoczesne ? rozwiązanie (jako przeprawy)

Tylko szkopuł jest w tym, że to nie jakieś Wybory MISS, że kładka ma się podobać.
Kładka ma być przede wszystkim funkcjonalna i ułatwiać (a przynajmniej nie utrudniać) poruszanie się pieszych.

Ostatnio edytowany przez jasiop (2012-09-17 18:15:50)

15

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Pomysł jest i nawet bardzo fajny, tylko nurtuje mnie jedno pytanie do Pana Jamy. Skoro to tak potrzebne muzeum, to dlaczego nikt z kolekcjonerów (sam Pan Jama mówi, że fascynatów i zbieraczy jest więcej) nie stworzył go jeszcze? Sądzę, że wśród pasjonatów z całą pewnością są i tacy co nie mają "pustej kieszeni".

16

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Ja cenię Wojtka, za jego pasje i za to, że swoimi fascynacjami chce i potrafi się dzielić z innymi.

17

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Ktoś mówi, że takie muzeum jest nie potrzebne, że nic z tego. ... no może i nic z tego nie będzie, jak się nic nie będzie w tym kierunku robiło. Czekanie na urzędników to nie zawsze dobry pomysł, wsparcie lub zwykłe nieprzeszkadzanie z ich strony czasem lepsze jest niż czynna pomoc i nie o tym chcę powiedzieć. Myślę, że pomysł jest znakomity. Muzeum Dobranocek, odwiedzają głównie Polacy (tak myślę), Muzeum Komiksu atrakcyjne będzie dla wszystkich którzy lubią komiksy a tych jest niesłychanie wielu na całym świecie. Nie twierdzę, że będą się zjeżdżać tłumnie z wszystkich kontynentów, ale wielu bardzo chętnie tam zaglądnie. Muzeum się może "samo utrzymywać" bo frekwencja z pewnością będzie duża.

18

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

"... A ty shepard niby taki znawca tematu?..."

Zdecydowanie tak: bezbłędnie rozpoznaję specjalistów od pisania głupot smile 
Przemyśl to jeszcze raz, choć i tak nie wierzę, że zrozumiesz: być może (jak się bardzo uprzeć) wiele można powiedzieć o walorach projektu kładki, ale akurat NIC POZYTYWNEGO O ROZWIĄZANIU KOMUNIKACYJNYM! Bo jest ona oczojebnym przykładem na to, że nie rozwiązuje żadnej kwestii komunikacyjnej! Dlatego ktoś, kto próbuje używać tego argumentu, nie ma bladego pojęcia o czym pisze...

"... Skoro to tak potrzebne muzeum, to dlaczego nikt z kolekcjonerów (sam Pan Jama mówi, że fascynatów i zbieraczy jest więcej) nie stworzył go jeszcze?..."

Odpowiem pytaniem: skoro tak potrzebny jest aqupark czy nowy kompleks pływalni (a przecież fanatyków pływania i sportów wodnych jest więcej) to dlaczego nikt jeszcze go nie zbudował? Nie wierzę, że wśród pasjonatów nie zebrałoby się paru z "pełną kieszenią"... lol

S.

19

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

do Zuzanny i Sheparda. Osobiście wcale nie jestem przeciwny powstaniu takiego muzeum. Problem polaga na tym że nie bedzie na to tzw. "mecenasa". Zamiłowanie prezydenta miasta do kultury jest szeroko znane. W urzędzie marszałkowskim zrozumienie dla tej dziedziny też nie jest lepsze. A czy duże rzeszowskie firmy sypną na to funduszami? Wątpię.

20

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

bardzo kibicuje takim incjatywom:)

21

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

"... A czy duże rzeszowskie firmy sypną na to funduszami? Wątpię..."

Oczywiście, że nie sypną. To nie bokserska gala czy rajd rzeszowski.
Dlatego pozostaje liczyć na siebie i przemieszczać się do celu... małymi kroczkami smile
Realizować malutkie projekty i cieszyć się, gdy jakiś wypali...
Nigdy nie wiadomo, który z "małych kroków" będzie tym... największym
... Houston...
lol

S.

P.S. Jeśli wygram w Lotto albo w inny sposób stanę się posiadaczem FORTUNY - to sam sobie zrobię. Centrum Nauki, Eksploratorium, Muzeum Zabawek, albo... BAKELITU!!!! (na to ostatnie mają największą ALERGIĘ smile smile smile  )

22

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Jakiś lebski rzeszowski biznesmen powinien skontaktować się z panem Jamą. Wiedzą, zbiory i pasją tego człowieka w połączeniu z konkretnym zapleczem finansowym, to moim zdaniem prosty sposób na sukces tego pomysłu.

23

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Podziwiam Pana Wojtka. Po tych wszystkich przebojach z miastem odnośnie MD chce Mu się znowu podejmować próbę ubogacenia mapy kulturalnej Rzeszowa. Determinacja naprawdę wielka. Ale może właśnie tak trzeba? Trzymam kciuki za inicjatywę tym bardziej, że właśnie w Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie jest dostępna wystawa polskiego komiksu pod niezobowiązującym tytułem "Momenty były”:)

24

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Dziś o 23.00 w radiowej Jedynce - w audycji Kultura bez Tajemnic - o sile polskiego komiksu, z nawiązaniem do wspomnianej wcześniej wystawy pt. „Momenty były”.

25

Odp: Wojciech Jama rzuca kolejne wyzwanie

Siemano, może ktoś polecić kolagen z tołpygi?Potrzebuję takiego do smarowania na ciało, ze względów sportowych.