1

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Myślałem że już dawno wywieźli na wysypisko te ozdoby.

3

Odp: Zabytkowe detale uratowane

We Francji skandal bo lewacy chcą odciąć krzyż z figury papieża. A robi się śmieszniej gdy się wie że pomnik chce ratować nasza pani premier Szydło z PiSu a równocześnie IPN w Rzeszowie chce burzyć pomnik symbol Rzeszowa na górze którego aż 2 krzyże zawieszone przez prezydenta z PiSuu. Ten sam PiS raz broni krzyży a raz chce niczym muzułmanie niszczyć znak Chrystusa. Brawo PiS smile

4

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Panie Kultys czemu pan tak blokuje miastu inwestycje? Przez kilka lat Rzeszów stracił przez pana miliony złotych. Rzeszów to nie Warszawa czy Kraków i głupota bawić się w Wielkiego Architekta który pozjadał wszystkie rozumy. Rzeszów to małe miasteczko przy Ukrainie i Rzymu z tego nie ukręci. Nie myślał pan nad powrotem do siebie do Radomia?  Może tam pan rzucałby kłody inwestorom?  Pewno rano goląc twarz i patrząc w lustro już pan wie że ciągnie pan PIS pod lód i przez pana tutaj w Rzeszowie nigdy ta partia nie będzie już miała swojego prezydenta.

5

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Co dam donice na ogrodzeniu a jak tam planowane biznesowe City? Szkoda że tu linków nie można dodawać. Miał Robert wizjeeeee że ho ho. A to się okazała kiełbasa przedwyborcza.

6

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Pisul, powiedz no, czyje zdjęcie oglądasz goląc codziennie twarz? ;-)

7

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Jeszcze w tamtym roku pisali o tych  donicach. Że mają być. To ich jeszcze nie ustawili bo mnie chwile w Rzeszowie nie było i nie wiem? Te zdjęcia to stare czy nowe?

8

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Donice pojawiły się dopiero w ostatnich dniach. Dziś zauważyłem że cała strona od Szopena jest już skończona. Dobrze że w końcu to zrobili i dobrze że radny Kultys się o to starał. Tylko taki margines z Baranówki uznaje Rzeszów za miasto nie warte dobrej estetyki.

9

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Ze zdjęć przynajmniej dobrze to wygląda. A już się bałem o wykonanie bo ostatnio inwestycje w mieście to jakaś masakra. Idę 3 maja, Ferenc miał zrobić ładny marmurowy deptak a wygląda to jakby czołgi przeszły po kostce i jeszcze się potem psy porzygały. Jak można było tak zepsuć dobrą ulicę?? !!!! Tyle że pałacyk jest na uboczu a 3 maja od razu rzuca się w oczy.

10

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Obserwuję falę hejtu w stosunku do Roberta Kultysa na tym forum już od pewnego czasu. Miałem się nie odzywać, bo to częsta, niestety, praktyka w internecie i anonimowych prostaków powstrzymać się nie da. Ale przy poruszonym konserwatorskim temacie  tak sobie myślę, wpis kogoś tam z Baranowki i artykuły pana Kultysa, ten i inne, doskonale pokazują różnice klasy tych osób. Jeśli tylko ktoś umie czytać, to widzi, nomen omen, czarno na białym.

11

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Szczęśliwy koniec pogmatwanej sprawy. Miło czyta się tak pozytywne informacje.
smile

12

Odp: Zabytkowe detale uratowane

>Janie, to nie fala hejtu tylko dramatyczne wpisy jednego bałwana walczącego z Kultysem. Pisula, sprzedawcy energii, czy jak mu tam. Nie zdziwiłbym się gdyby to był któryś ze znanych radnych od prezydenta. Szkoda z nim dyskutować bo on nawet tego nie zamierza. Widzę nawet że grono redakcyjne go olewa.
>Cap Alatriste, ty utrafiłeś bezbłędnie. 3 Maja to największa fuszerka w mieście i dramat dla ludzi. Miliony wyrzucone w błoto. A włodarz miasta chwalił wykonawców "chłopy macie złote ręce". Jeśli tak, to chyba stracił wzrok.

13

Odp: Zabytkowe detale uratowane

To już polityka nie można krytykować?  I to słabego.  Prl 2 czy jak?

14

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Pamiętam jako bardzo młody człowiek odwiedzałem pałacyk Lubomirskich, dziedziniec i zaliczałem lekcje rysunku. Pojedyncze kamienne wazy-kwiatony robiły wtedy tajemnicze wrażenie i były kapitalnym tematem do rysowania. Dawno nie widziałem tych miejsc. Łza się w oku kręci gdy wspominam stare lata. Gratuluję wam że udało się uratować te piękne elementy architektoniczne. Da Bóg, niedługo zobaczę je sam w naturze.

15

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Jest to jedno z piękniejszych ogrodzeń w Rzeszowie. O dobrej miąższości urbanistycznej i świetnych detalach. Pokaźne rozmiary filarów powodują, że czyta się całość ogrodzenia jako urbanistyczna ścianę ulicy a z drugiej strony nie zasłania ono pałacyku jak mur. Tej miąższości urbanistycznej brakuje np. ogrodzeniu ogrodów bernardyńskich. Jest ono za lekkie i czyta się je prawie jak siatkę wokół podmiejskiej działki. A szkoda.

16

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Kultys zablokował wieżowce na Zalesiu. Teraz pisanie że miasto dużo zyska przez jakieś doniczki tylko śmieszy.  I uprzedzę nie jestem politykiem Ferenca ani tym bardziej  Pisulem.  A mi też się to nie podoba i co też zabronicie mi krytyki? Jeśli ten polityk tak ma pracować to lepiej niech wraca do siebie.

17

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Wieżowce na Zalesiu zablokowali wk...wieni mieszkańcy tego osiedla a nie Kultys. Niedługo ktoś powie że ten gość zablokował wybór Ferenca na senatora smile

18

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Mieszkańcy nawet wqurwieni nie zostali wybrani w wyborach i nie mogą głosować.  Więc nie pisz bzdur.  Ale ładnie z Twojej strony że bronisz partyjnego kolegi z rady miasta.

19

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Krzysiu zapraszamy na Zalesie. Kup sobie szeregówkę na osiedlu na którym prezydent zapewniał że będzie się rozwijało budownictwo wielorodzinne, wydaj na to oszczędności życia, zaciągnij kredyt na 30 lat a potem dowiedz się że wspaniałomyślnie dla inwestora prezydent zmienił zdanie i 20 m od okien będziesz miał 18 piętrowe wieżowce.   Wtedy będziesz się wymądrzać. Jak zapadają pewne ustalenia co do przyszłości osiedla to trzeba dotrzymywać słowa. My mieszkańcy czuliśmy się niestety przez prezydenta oszukani i dlatego nasza obecność i taka determinacja w ratuszu na radzie miasta w lipcu.

20

Odp: Zabytkowe detale uratowane

Droga mieszkanko Zalesia a dlaczego uważasz że tylko ty masz prawo tam mieszkać i decydować co ma być budowane na cudzej działce? Miasto się rozwija i musisz zapomnieć że będziesz miała w około łąki po horyzont. A budowa wysokich budynków jak najbardziej wskazana w stolicy tak tak stolicy całego Podkarpacia.
Moja rada weźcie kredyt kupcie działki od dewelopera i oddajcie miastu na ogólnodostępny park.