1

Odp: Dziwny wynajem Hali bez przetargu

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Dziwny wynajem Hali bez przetargu

Zgoda, co do tego, że czasu na przetarg było zbyt mało, ale przecież na sesji pojawiła się również propozycja, aby przedłużyć te umowy na 3 miesiące (równie dobrze mogło być 6) i lepiej tę sprawę przygotować. Ten pomysł jakoś nie uzyskał poparcia. Zgoda również, że niektórym podmiotom powinniśmy te lokale wynająć bez przetargu, i że w sumie może się okazać, iż Miasto na przetargu nie zyska. Szkopuł w tym, że tego nie wiemy, a jedynym sposobem, żeby to sprawdzić, jest właśnie przetarg.
Chciałbym uwierzyć, iż skierowanie tego projektu uchwały na sesję w samym końcu roku, na chwilę przed wygaśnięciem umów, było niedopatrzeniem urzędników. Jednak kiedy czytam protokoły z sesji sprzed 3 lat, to trudno mi sobie tę wiarę wzbudzić (http://bip.erzeszow.pl/file/27775/Protokol%20Nr%20XIX-1-2011.pdf – str. 4 punkt 8 oraz http://bip.erzeszow.pl/file/28810/Proto … 1-2011.pdf – str. 28 i dalsze).
Natomiast chętniej uwierzę, że to po trosze  lenistwo i po trosze pragmatyzm. Wyobraźcie sobie Państwo, że macie przeanalizować ponad 20 podmiotów i przygotować dla nich tyleż przetargów, które w efekcie nie dadzą jakiegoś istotnego zwiększenia wpływów do kasy Miasta. Też by mi się nie chciało. Ale cóż zrobić - takie rzeczy też trzeba obsłużyć, żeby potem mieć spokój na wiele lat.

3

Odp: Dziwny wynajem Hali bez przetargu

Panie Andrzeju

Składam wniosek, który na pewno w efekcie będzie znaczący (kilkaset tysięcy !!! zł rocznie na "plusie") dla kasy miejskiej.

Wnioskuję by MZD Rz ogłoszenie warunków przetargu na tzw. "świąteczne oświetlenie miasta" nie odkładało na ostatnią chwilę, czyli na październik !
Mamy przykłady z ostatnich kilku lat, że taki harmonogram skutkował delikatnie mówiąc zamieszaniem oraz nieracjonalnym wydatkowaniem publicznych pieniędzy, które z powodzeniem mogły być zużytkowane w znacznie lepszy sposób (nadmierne koszty rzędu 1 mln. zł).

Przecież jasne jest, że tak krótki czas na wykonanie oferty nie pozwala na wystartowanie w przetargu wielu podmiotom, co skutkowało by z pewnością zdrową konkurencją na polu cenowym.
A dotychczas, w praktyce przez takie, a nie inne działania MZD Rz nasze miasto było wręcz zmuszone do korzystania oferty  "monopolisty" a przekładało się to na konieczność ponoszenia przez miasto zawyżonych opłat.

Pozdrawiam
Janusz

PS
1 Ciekawe czym się może wytłumaczyć MZD Rz, że zawsze tak późno ogłaszał przetarg ?
2 Ciekawe, że przez tyle lat nikt nie pochylił się nad tym problemem, który co roku pojawiał się przed zimą ?

Ostatnio edytowany przez jasiop (2015-01-12 20:09:34)

4

Odp: Dziwny wynajem Hali bez przetargu

Panie Januszu.
Pewnei ma Pan rację. Na wszelki wypadek zapytam, czy rzeczywiscie jest tak, jak Pan pisze, że warto ogłosić ten przetarg dużo wcześniej. Ale zapytam i postaram się odpowiedzieć, czego się dowiedziałem.

5

Odp: Dziwny wynajem Hali bez przetargu

To od czego pan panie Dec jest przewodniczącym rady w tej koalicji. Widać jak na dłoni zapewnianie "swoim" łatwych najmów. Chociażby Szkoła Karate Tradycyjnego. Śmiechu warte.

6

Odp: Dziwny wynajem Hali bez przetargu

Mogę tylko tłumaczyć dlaczego nie powinniśmy tego czynić, no i głosować przeciw. Co też i zrobiłem. A przykład jest wybrany bardzo nietrafnie.

7

Odp: Dziwny wynajem Hali bez przetargu

First things first, you have to set a hard and fast target date because you'll completely quit, including two or three weeks from now.  Thus, if your muscles inside the penile area are relaxed, more blood will go into the penis and a hardon will occur.