26

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Nie rozumiem tonu ostatnich komentarzy. Został otwarty atrakcyjny obiekt, zgadzam się z autorką artykułu, że może być dumą miasta, jego powstanie było wręcz wyczekiwane przez wielu przyglądających się, otwarcie przyciągnęło tłumy zwiedzających, jest to zupełnie nowy, znacznie lepszy poziom handlu. Czego jeszcze zatem niektórzy chcą?

27

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Tu nie chodzi Mel o ślepy krytycyzm. Po prostu przyjrzyj się faktom. Najpierw inwestor zapowiada nie tylko dobrą architekturę (ona musiała być zrealizowana ze względu na konkurs i późniejsze zapisy planu). Zapowiada też że inwestycja będzie miała charakter kulturalny a nie tylko handlowy. Na koniec zupełnie spuszcza z tonu i robi w większości ciuchy a na otarcie łez dodaje Europejską Galerię Sztuki, a i to sądzę że dodali ją tylko na chwile, bo jak widzę ze zdjęcia chodzi raczej o zatarcie wrażenia że nie udało im się wynająć powierzchni i trzeba było na szybko znaleźć jakąś funkcje. Mnie wkurza po prostu zwykłe okłamywanie ludzi bo z marketingiem to już ma niewiele wspólnego.

28

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Chętnie bym się wypowiedział w temacie wnętrza, ale jeszcze tam nie byłem. Przeczytałem ten tekst i komentarze do niego czytam i nabrałem ochoty, żeby się tam wybrać i samemu ocenić do czyjej opinii jest mi bliżej?

29

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

A jakiego marketingu spodziewałeś się Ruff, skoro głównym marketingowcem jest tam R. Wróbel - pierwszy ściemniacz Rzeszowa. Pokazy mody i ściema - to główny trzon jego działalności.

30

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

No nie! Wróbel o ile się orientuję to prowadzi klub Live. I to chyba dość niezły sądząc po ilości młodzieży przed wejściem. Co masz przeciw niemu?

31

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Trzymam się od niego z daleka to nic mi do niego. Tyle że on widzi w drugim człowieku tylko plecy... do wdrapywania się.

32

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Myślałem że przesadzacie i poszedłem dziś sam zobaczyć całe centrum a szczególnie tą europejską galerię malarstwa. Po pierwsze primo to nie mogłem tej galerii znaleźć bo jest w jakiejś czarnej d.... po drugie to zaraz na wejściu o mało nie wyp... się na podłogę bo wykładzina dywanowa (chyba najtańsza z możliwych) położona jest byle jak, po trzecie to strasznie obskurna nora. Wierzcie mi. Garaż dla samochodów pod galeria wygląda so razy lepiej. "dzieła" na scianach widzi się dopiero na samym końcu. Zbaraniałem bo naprawdę nie wiem o co chodziło organizatorom galerii.

33

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Hehehe, ja to samo. Wycięłabym orła na pomarszczonej wykładzinie, zaslaniającej dziury w betonie. Za to "dzieła sztuki" porażają artyzmem :-))))))))))) Kto lansuje takie gó.... ? Producent sieny palonej? 
PS Co do Wróbla, to nie zgodzę się, że sieje kaszanę. Gość stworzył Akademię, klub znany i szanowany przez polskich muzyków rockowych klasy A. Z tego co słyszałam, jest prywatnie prawdziwym fanem  i maniakiem muzyki, więc jest szansa, że w MH będzie się działo coś  ciekawego.

34

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Byłem, widziałem galeria jakich już trochę mamy w Polsce, dobrze że w końcu też w Rzeszowie. Co do tych tematów ogólnie kulturalnych, zgodzę się z autorką, duży niedosyt. Ale tak jak i ona, wierzę że jeszcze nic straconego...

35

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

czyli czekamy na odpowiedź pana P. jeśli będzie mądry, może uzyskać przewagę; jeśli zaryzykuje i mu się uda kto wie co się zdarzy; zdaje sobie sprawę z tego, że pisze rzeczy nienajmądrzejsze.

36

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Widzę, że ostatnie posty poświęcone osobie R. Wróbla. Myślę, że to własnie w nim nadzieja, choć ostatnimi czasy jak na takiego profesjonalistę - trochę wpadek zaliczył. I co do tej galerii sztuki, to przeczuwam, że to też jego pomysł - niestety też słaby:( Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Prywatnie to on może być nawet fanem lotów w kosmos, co z tego... Jest tylko pracownikiem, więc będzie robił tyle na ile fundusze pozwolą.

37

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

" Jest tylko pracownikiem, więc będzie robił tyle na ile fundusze pozwolą. "

No właśnie. A są tacy, którzy potrafią robić doceniane przez publiczność imprezy BEZ BUDŻETU i honorarium.
Naprawdę, czasem nie porzeba wcale wydawać ogromnych kwot aby zbudować coś innowacyjnego, bo to nie sztuka zrobić pokaz sztucznych ogni mając w budżecie paręset kilo pln...

P.S. Pasaż Nauki - mógł w tym konkretnym przypadku istotnie wyglądać tak, że nie trzeba by było nikomu tłumaczyć DLACZEGO tak się nazywa. Ale, cóż... tak jak to ktoś napisał wcześniej: nie w realiach jakie mamy: gdy np. Wahadło Foucaulta przegrywa z żyrandolem za 300 tys PLN, mimo że kosztuje jedną trzecią kosztów owego...

Ostatnio edytowany przez Shepard (2011-10-21 13:09:30)

38

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

A więc Shapard: "...idź złoto do złota, my sami żelazo mamy i żelazem bronić się będziemy." Kto wie skąd to jest?

39

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Z legendy o Skarbku? smile

40

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Jak się jedzie przez Rejtana w kierunku Millenium (szczególnie wieczorem), to te reklamy na elewacji trochę oślepiają i niestety zepsuły ją sad Moim zdaniem są za duże i wyglądają jak bańki na choince. Tyle, że choinka to tradycja, a takie koszmarki nie powinny być praktykowane. Szkoda odbierać efekt tak dobrej architekturze. Projektanci czy też Investor źle to rozplanowali, albo nie przemyśleli tematu tylko spełnili "prośbę" wynajmujących. Reszta elewacji wygląda dużo lepiej. Obawiam się jednak, że jeszcze to nadrobią. Rozumiem, że nie jest to galeria sztuki tylko handlu i najemcy musza się reklamować ale można to było jakoś z głową zaprojektować...

41

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Gość plus napisał dokładnie to samo co ja myślę, ale nie chciałem tu pisać, bo jak komuś to parę dni temu powiedziałem, to reakcja była taka jakbym się czepiał. Dzięki za zauważenie tematu.

42

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Cóż... wczoraj, w godzinach wieczornych, byłem. Niestety. (Mimo, że ze sporą dawką niechęci… ale koleżanka Małżonka miała chęć, a ja dla Niej wszystko… nawet do piekła lol  )

Wrażenia: byłem na wielu dworcach. Ten zrobił na mnie zdecydowanie najgorsze wrażenie.
I tyle na temat.
smile

A! Przy okazji, bo zapomniałbym: czy to prawda, że instalacja p-poż w Millenium Hall to w większości - ATRAPY? Podłączone dla picu, bo nie wyrobili na termin? lol

43

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Ale przyznajcie CI KTÓRZY BYLI, że parking podziemny jest klimatyczny tzn. dość dobre oświetlenie, dobra temperatura (coś ok.14 st) i jest cicho - żadnej muzyki towarzyszącej.
Polecam ten poziom.

Co do spraw przeciwpożarowych - drzwi  w przedsionku parking-schody otwierają się w do wewnątrz, tzn. uciekając schodami na parking trzeba dwa razy otworzyć drzwi DO SIEBIE.
Mnie to zadziwia, ale może się nie znam na grupowych zachowaniach panicznych.

Ostatnio edytowany przez ri_POST_er (2011-11-08 09:54:39)

44

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Drzwi pomijam - nie wiem kto to projektował i KTO zatwierdzał, ale lekcji NIE ODROBIŁ, niestety.
Napisałem natomiast wyżej n/t INSTALACJI ZRASZACZY, które - są podobno ATRAPAMI (pewnie nie wszystkie) które zrobi się zapewne potem. smile Oby nie okazało się, że będzie za późno...
Przy następnej wizycie w MH proszę przyglądnąć się dokładniej smile

P.S. Ale tak z ciekawości: jakiś dziennikarz MÓGŁBY z nienacka zapytać kto odbierał instalację pe-poż i zerknąć na dokument.

Ostatnio edytowany przez Shepard (2011-11-08 11:10:29)

45

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Nie przesadzaj Riposter. Chyba nie powiesz że parking to jedyne klimatyczne miejsce w Millenium Hall? smile Jeśli chodzi o drzwi z parkingu to nie ma błędu. Uciekający przed pożarem ludzie nie powinni uciekać z galerii na parking. Wyobrażasz sobie jak wyglądałby wyjazd z podziemi? To dopiero piekło. Ludzie maja uciekać na zewnątrz budynku. A jeśli pożar wybuchnie na parkingu? Wtedy trzeba umożliwić ucieczkę do innej strefy pożarowej, czyli do galerii. Tu akurat wszystko jest dobrze pomyślane.
Nie komentuję hydrantów. Napiszę do nos wink

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Tu akurat masz rację. Trudno sobie wyobrazić by parking miał być azylem podczas pożaru. Drzwi otwierają sie "słusznie" tak by umozliwiać szybką ewakuacje "z" parkingu a nie na odwrót.

47

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Myślę, że trzeba tam dopracować jeszcze wiele... ale mam nadzieję, że właściciele i osoby zajmujące się promocją Millenium Hall mają tego świadomość? I będzie super! wink

48

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

"... osoby zajmujące się promocją Millenium Hall mają tego świadomość?... "

Uuuuóóóóóóóbawiłem się jak NORKA! Super DOWCIP! lol Będę chodził z bananem na gębie do 12 tej. smile

49

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Łaziłam wczoraj i zastanawiałam się po kiego grzyba przy ruchomych schodach tkwią wielgachne, jak to nazwać, metlowe sztachety, utrudniające dostep do schodów. Do tego wyglada koszmarnie. To sa atnyzłodzieje? Po co to jest?

50

Odp: Każdy dom ma swoje tajemnice, Millenium Hall również

Drzwi ruchome od strony Zasady zacinają się i człowiek walczący z nimi wygląda jak Borewicz w pierwszym odcinku 07 zgłoś się.