1

Odp: Eksperci i organizacje o reformie edukacji

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Eksperci i organizacje o reformie edukacji

Bardzo bym prosił nie umieszczać zdjęcia pana Deca przy słowach - eksperci

3

Odp: Eksperci i organizacje o reformie edukacji

Nie kręć pan nosem. Masz Deca w towarzystwie Łukaszenki smile

4

Odp: Eksperci i organizacje o reformie edukacji

Eksperci mogą mówić co chcą a i tak nikt mnie nie przekona że gimnazja są lepsze od 8 letnich podstawówek. Długi okres z tymi samymi ludźmi i nauczycielami daje stabilizacje i mniej stresu. A zmiany co kilka lat, nowi nauczyciele co nie potrafią przez krótki okres zapamiętać nawet nazwisk uczniów i egzaminy? Dochodzą do tego problemy wychowawcze w okresie dorastania i chęć pokazania się. Gdy ktoś w ławce 8 lat to Ci powie że dopalacze robią krzywdę. W gimnazjum nikt o Ciebie nie dba a wręcz jeden drugiego podpuszcza. Kiedyś też lepiej uczyli taka prawda. Same testy to głupota. Kiedyś musiałeś mieś wiedze dziś tylko skreślasz ABCD z gotowych odpowiedzi. A to przypomina totka a nie naukę.

5

Odp: Eksperci i organizacje o reformie edukacji

PO krytykuje dla krytyki. Panie Dec popada pan w śmieszność. Wałęse który nasrał na Polskę w niemieckich gazetach chcecie robić honorowym obywatelem  Rzeszowa a teraz jeszcze robi pan za eksperta od oświaty?

6

Odp: Eksperci i organizacje o reformie edukacji

"... Eksperci mogą mówić co chcą a i tak nikt mnie nie przekona że gimnazja są lepsze od 8 letnich podstawówek... "

Eksperci mówią. I na tym się zwykle kończy. Pan Dec jest najlepszym przykładem na to, że gadanie dla gadania to taki suplement. Ble ble ble, jak zwykle i tak przez ładnych już parę lat. Może czas... odpocząć?

Jeśli zaś chodzi o dalszy ciąg wypowiedzi, której fragment pozwoliłem sobie zacytować - sporo w nim racji. Choć sprawa jest niezwykle trudna dziś do odkręcenia. Dlatego baty należą się tym, którzy skroili 8-letnie podstawówki w poprzedniej reformie... I to pod każdym względem.
Najbardziej jednak bawi mnie współczesna koncepcja obcięcia programów nauczania (bo niby zbyt wypakowane), które są już i tak poważnie zredukowane. Żeby się o tym przekonać - wystarczy wziąć np. podręcznik do fizyki dla klasy 6 ośmioletniej SP (np. pana Dróżdża) i porównać z dzisiejszym - niestety - badziewiem...
Kiedyś podstawy tworzyli fachowcy i byli w tym zwyczajnie dobrzy. Dziś - dorwali się do kuchni amatorzy - a dla nich taka robota - to szczyt możliwości... Choć tu akurat poprzednia załoga sknociła kilka ważnych etapów: elemelentarze - raz, eBUKI - dwa...

7

Odp: Eksperci i organizacje o reformie edukacji

To wszystko przed laty zrobiono ze szkolnictwem przed laty w imię europejskich wartości, tych lewacko- unijnych.

8

Odp: Eksperci i organizacje o reformie edukacji

Cała mądrość Uni to dzieci uczyć zakładać prezerwatywę na banana. I najlepiej żeby uczyć jak najmłodsze dzieci przez feministki z wąsem. Gdy Polska zacznie więcej wpłacać niż otrzymuje w formie dotacji potrzebne będzie referendum za Polexitem