1

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

A inicjator referendum Benek Czajkowski śmieje się ze wszystkich i zapowiada że jedzie na wakacje smile

3

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

To niepoważny człowiek. Też chciałbym się z tego śmiać, ale kilkadziesiąt tysięcy wydane na referendum można było wydać dla mieszkańców. A Ferenc pewnie teraz zapowie że nie rezygnuje i w przyszłym roku znowu będziemy mieć cyrk z żądaniami poszerzania granic. Na początku to popierałem ale z czasem zrozumiałem że to tylko zasłona dymna dla braku pomysłów na miasto.

4

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Potrzebnych zmian sie nie zatrzyma. 20 lat temu też nikt nie wierzył że Słocina bedzie w Rzeszowie. Z Krasnem i Trzebowniskiem będzie tak samo.

5

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Niech władze miasta lepiej najpierw uzbroją tereny przyłączone w Słocinie i opracują plany miejscowe. Łatwo można wskazać, gdzie są puste tereny pod inwestycje.

6

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Ferenc dziś ogłosił: Zwolenników przyłączenia do Rzeszowa przybywa. smile
Swoją drogą co miał powiedzieć?...

7

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

uit napisał/a:

Potrzebnych zmian sie nie zatrzyma. 20 lat temu też nikt nie wierzył że Słocina bedzie w Rzeszowie...

I co z tego że od 10 lat jest miastem ? Część Słociny przyłączono już w 1997 roku ... Skoro to w dalszym ciągu wioska ?
Jak to się czasem mówi - szału tam nie widać ... ;-)

Ostatnio edytowany przez jasiop (2016-10-24 17:56:10)

8

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

"Czas na sprowadzanie do miasta nowych inwestorów, na budowę nowych miejsc pracy, na rozbudowywanie funkcji metropolitalnych miasta, czas na rozwój życia kulturalnego. To znacznie bardziej obiecujący kierunek rozwoju dla Rzeszowa."

Święte słowa, tylko kto to zrobi????

9

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Jasiu bzdury piszesz. Gdyby nie przyłączono tych wsi do miasta to ludzie nadal jeździliby po polnych drogach.

10

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

uit napisał/a:

Jasiu bzdury piszesz. Gdyby nie przyłączono tych wsi do miasta to ludzie nadal jeździliby po polnych drogach.

Hehehe, chyba żartujesz sobie tym "argumentem" ... ;-)
Bo patrz Pan, w mojej "rodzinnej" wsi od lat przybywa asfaltowych dróg i to bez pomocy miasta ...

11

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

@ Jasiop
niejaki uit padł zwyczajnie ofiarą propagandy swojego otoczenia. Zawsze coś takiego wygląda żałośnie.

12

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Porażka T. Ferenca z opanowaniem zaborczym gm. Krasne i sołectwa Malawa dowodzi jak mało wyobrażani ma obecna ratuszowa ekipa. Mogli starać się przyłączać gminę w całośc w 2005 roku, ale wtedy tego nie zrobili, by po 11 latach wrócić do tematu ponownie.
Czas zacząć pokazywać w liczbach o niepoprawnym myśleniu o rozwoju miasta.
W 2002 r Rzeszów liczył 160 000 mieszkańców i mial 54 km kw. powierzchni, co dawało średnią na km kw. ponad 2900 mieszkańców. Obecnie 116 km kw. i 187 tyś mieszkańców, srednia to nieco ponad 1600 mieszkańców na km kw. Na przyłączonych terenach mieszka obecnie 27 000 mieszkańców na obszarze 62 kw. km, co daje średnią na nowych terytoriach 435 osób na km kw

13

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

By osiągnąć średnią aktualną  1600 osób zamieszkania to Rzeszowowi brakuje na nowych terytoriach ponad 72 000 nowych mieszkańców. Wówczas Rzeszów liczył by  232 000 mieszkańców Skąd ich brać, chyba że w jasyr z sąsiednich gmin gdzie jeszcze mieszka ogółem 89 000 mieszkańców. Dla 72 000 mieszkańców potrzeba około 18 000 mieszkań - średnio licząc za jedno mieszkanie 250 000 zł co daje wartość ogólną 4,5 miliarda złotych. Uzbrojenie terenu wymaga dalszych nakładów miej więcej tyle samo. Już mamy 9 miliardów na same inwestycje Nowe miejsca pracy dla ok 30 000 mieszkańców licząc tylko po 100 000 zł koszt jednego stanowiska, to dalsze 3 miliardy zł. Ogółem 12 miliardów złotych.
Panowie z ratusza czas myśleć globalnie, a nie tylko własnymi ciasno pojmowanymi potrzebami ...

14

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Uzupełnienia:
1.Mieszkańcy sąsiednich gmin: Boguchwała -20795 ,Świlcza-18652 ,Głogów-18324, Trzebownisko-20176, Krasne-10797. Ogółem 88 744 mieszkańców, na powierzchni 492,55 km kw..
2.Czas skończyć działania u sąsiadów metodą działania „ czerwonych Kmerów” to jest tworzenia” grup uderzeniowych” podległych ratuszowi niszczących wielowiekową tożsamość lokalnych społeczności.
3.Czas najwyższy zlikwidować w ratuszu najbardziej szkodliwe od setek lat stanowisko do poszerzania miasta, toż to jawna synekura...

15

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

W Unii Europejskie działa wyspecjalizowana agenda statystyczna EUROSTAT, gdzie jest prowadzony podział miast na 5 kategorii. Rzeszów jest zaliczany do najniższej grupy miast w przedziale od 100 000 do 250 000 mieszkańców. Takiego stanu rzeczy  przez najbliższe dziesięciolecia nie zmienią nawet najlepsi czarodzieje z rzeszowskiego ratusz, chyba że dojdzie do zmian historycznych w strukturach etnicznych na naszym obszarze, na przykład : uciekinierzy z Ukrainy w przypadku otwartego konfliktu w tym kraju, uciekinierzy z bliskiego wschodu z krajów arabskich i Izraela w przypadku otwartej wojny czy też masowej ekspansywnej emigracji ludności chińskiej, co też wykluczyć nie można

16

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Wschodnia i  południowa część  obecnego  Województwa Podkarpackiego była świadkiem takiej masowej migracji - ucieczki Słowian Wschodnich  - Rusinów, pod wpływem najazdów mongolskich - później zwanych tatarskimi  począwszy od XII wieku  po wiek XVII do puszczy Karpackiej rozdzielającej Polskę od historycznej Rusi Waregów - do  zlewni rzeki San z Wisłokiem..

17

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Tomuś co ty bredzisz? Chcesz sprowadzać do Rzeszowa arabów i Ukraińców a gdzie będą mieszkali. Wyjdź na spacer w chłodny wieczór i się przewietrz.

18

Odp: Kto przegrał w Krasnem...

Ad -mózgi w ruch - Jak zajdzie taka sytuacja , jak o niej piszę, to w przypływie swoistego altruizmu zostawią twojej rodzinie jakiś kąt w mieszkaniu w którym mieszkasz. Ja ze swojego dzieciństwa pamięta jeszcze taki fakt - uciekinierzy z Wołynia, rodzina Tymków od 1943 r. aż po 1952 r. mieszkała u mojego pradziadka, kiedy to wyprowadzili się do Sanoka, bo tam ojciec tej rodziny znalazł pracę i mieszkanie. Było to 4 osoby - rodzice i dwoje dzieci. Dobrze by było byś mózg w ruch jednak puścił, to nie boli.