1

Odp: Architektura śmietników tworzy miasto

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Architektura śmietników tworzy miasto

Jak się już coś pisze to wypada zbadać sprawę.

Opisany śmietnik na "Apartamentach Zamkowych" (nie tarasach) to specjalnie wystawiony kontener dla ekip remontowych na czas wykończenia mieszkań.
Za kilka miesięcy zostanie usunięty, właściwe śmietniki są ładnie schowane w pomieszczeniach na parterach bloku.

3

Odp: Architektura śmietników tworzy miasto

Apartamenty zamkowe mają pomieszczenia na odpadki w klatkach ale i tak nie można tam zmieścić standardowych kontenerków na szkło, ubrania i makulaturę. Nawet jak pojemnik ekip budowlanych zniknie to gdzie mają być te kontenerki? Pewnie albo na chodniku albo mieszkańcy nie będą ich mieć.

4

Odp: Architektura śmietników tworzy miasto

Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma w głębokim poważaniu swoich mieszkańców a wygląd śmietników na Krakowskiej i Baranówce to dowód dbałości jej urzędasów o komfort ludzi!!!!! sad

5

Odp: Architektura śmietników tworzy miasto

Śmietniki na osiedlach nie nadążają za produkcją śmieci, podobnie jak parkingi osiedlowe przegrywają wysoko z ilością samochodów do zaparkowania. W większości jest to spadek po standardach peerelu, to oczywiste.
Jednak również na nowych osiedlach śmietniki są za małe, a parkingi za ciasne - a to już skutek minimalizmu deweloperów, wymuszających obniżanie tych standardów wbrew logice, w pogoni za maksymalnym zyskiem z każdego ara, za zasłonką z kłamliwych wizualizacji, którymi wabi się nieświadomych rzeczy klientów. Świetnym przykładem jest tu plac zabaw przy tzw. "apartamentach zamkowych", wyznaczający nowe trendy w traktowaniu milusińskich...
Niestety, klienci kupują to wszystko bezrefleksyjnie, a późniejsze pretensje mają do wszystkich, tylko nie do siebie - a czy to nie klient właśnie powinien domagać się przyzwoitej jakości za swoje własne pieniądze?

6

Odp: Architektura śmietników tworzy miasto

Ze dwa lata temu władze miasta wprowadziły nowe zasady segregacji śmieci i zostawiły te sprawy zarządcom poszczególnych nieruchomości. To niekonsekwencja bo władze w ten sposób narzuciły większe potrzeby  w wielkościach śmietników ale nie poszły za tym odpowiednie przepisy wykonawcze. Czyli innymi słowy można po
wiedzieć tak: Macie mieć więcej zadań w sprawie gromadzenia śmieci ale możecie robić to tak jak wam pasuje. Efekt widać na niektórych zdjęciach. To żenująca nieodpowiedzialność ze strony miasta!

7

Odp: Architektura śmietników tworzy miasto

A raczej, na wszystkich zdjęciach!