1

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

Wyróżnienie za twórcze wychodzenie poza granice teatru w wysokości 2 500 zł przyznano spektaklowi „W SAMO POŁÓDNIE” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego

REDAKCJO! Piszesz o kulturze! Jak można puścić takiego byka!!!

3

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Nie jesteśmy "ŚWIĘCI", jesteśmy tylko ludźmi. Nam też mogło się zdarzyć.

4

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

Myślę, że to jest jakiś ciekawy kierunek, szczególnie dla naszego rzeszowskiego teatru. Niestety, żeby ocenić w miarę obiektywnie cały festiwal należałoby (jak się domyślam z tekstu, tak jak pani redaktor) zobaczyć całą ofertę festiwalową. Ja niestety widziałam tylko starą kobietę..., dziady i akropolis. Na tyle mnie bylo stać, bo bilety jednak do tanich nie należały. Myślę, że o tym w szczególności powinien pomyśleć Teatr Siemaszkowej w przyszłości.

5

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

W mojej opinii ten cały festiwal był przegadany. Dyskutowanie, w tym przypadku o teatrze, jest dobre i potrzebne. Uważam jednak, że jak wychodzę ze spektaklu, to nie potrzebne mi jest tłumaczenie, wyjaśnianie dogłębne reżysera tego "co autor miał na myśli". Widź powinien taką odpowiedź uzyskać widząc ten obraz sceniczny. Widź powinien mieć po spektaklu czas i przestrzeń na własną ocenę tego co przeżył w trakcie przedstawienia. Moja sugestia jest taka na przyszłość- więcej spektakli, mniej gadania.

6

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

Ja nie byłem na ani jednym spektaklu, nie uprawnia mnie to pewnie do wygłaszania jakichkolwiek opinii na temat tej teatralnej imrezy. Myślę jednak tak, że jeśli dyrekcja teatru jest świadoma zmian jakie dokonują się w wielu dziedzinach życia (szczególnie kulturalnej), to powinna dążyć do zmian, budować wyrazisty obraz tego teatru.  Ten teatr w końcu powinien kojarzyć się jakoś! Mam wrażenie, że teraz jest to instytucja bezbarwna i nijaka. Jeżeli będzie to nawet kontrowersyjny festiwala, to ja jestem za. Niech tak bedzie.

7

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

Przeczytałam przed chwilą tekst też na temat festiwalu w Rzeszowie. Tam redakcja ubolewa nad brakiem gwiazd. Jak ten festiwal w jakiś sposób przyczyni się do pozytywnej opinii o Teatrze Siemaszkowej, to gwiazdy same przyjadą. A tak na marginesie, jakby ktoś pytał, to w DZIADACH Rychcika wystapil np. Gustaw Holoubek ;-)

8

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

"A tak na marginesie, jakby ktoś pytał, to w DZIADACH Rychcika wystapil np. Gustaw Holoubek ;-)"
A to ci dopiero niespodzianka! Holoubek!? To gwiazda największego formatu! Te Dziady to rzeczywiscie współczesna wersja skoro Holoubka przywołali, to tam muszą być niezłe sceny...? :-)

9

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

Szanowna pani redaktor, osobiście nie byłem w naszym teatrze od lat. Ostatni raz gdy dyrekorował mu pan Rybka. Pewnie przyczyna tkwi w tym, że mało mnie on interesował. Pewnie też dlatego, że od lat mieszkam za granicami Polski. W tej chwili jestem na powrót w naszym miescie i przeczytawszy państwa zapowiedź festiwalu, wybrałem się z czystej ciekawosci. Oglądałem DZIADY i opiniuję, że jeżeli tacy twórcy kreują dziś życie teatru, to jest dla niego nadzieja i przyszłość.
Przy okazji pozdrawiam serdecznie całą państwa redakcję i doceniam państwa spojrzenie na wiele tematów. Chętnie włączył bym się w wiele dyskusji na forum, niestety zagranica z jakiegoś powodu nie mam takiejmożliwości :-(

10

Odp: Reakcje widzów i jury na ryzykowny pomysł Teatru Siemaszkowej

Przepraszam, złośliwość przedmiotów martwych, ostatnie zdanie do poprawki ;-)
Chętnie włączyłbym się w wiele dyskusji na forum, niestety za granica, z jakiegoś powodu, nie mam takiej możliwości :-(