1

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Mieszkam w szeregówce i do tej pory starałem sie ograniczać "produkcję" śmieci. Miałem mniejsze opłaty. Natomiast nowy system skłania mnie do beztroski. Każdą ilość śmieci władze powinny odebrać bo zapłacę jedyna możliwą wysoką stawkę. Przecież taki system jest po prostu nieekologiczny!

3

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Do tej pory gdy kosiłem trawę na działce to zwykle skłądowałem ją w pryzmie dyskkretnie w rogu posesji. Ale jak mi się wydaje teraz będę ją mógł zapakować w worki i przed bramę? Jak śmieci to śmieci!

4

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Zaczniecie więcej płacić i skończy się podwożenie śmieci do osiedlowych śmietnikow. Kultura nie pomogła to czynnik finansowy przemówi.

5

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Nigdy w życiu nie wywiozłam swoich śmieci poza własny kubeł!!! Powyższy wpis jest obraźliwy dla wielu osób, które tak jak ja mają kulturę wbrew temu co poprzednik napisał! Tą podwyżką czuję się skrzywdzona, gdyż od lat dbam oto by moje śmieci nie tylko trafiały do MOJEGO kubła, ale by były także posegregowane!

6

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Jacy wy wszyscy świeci jestescie. To skąd tyle śmieci bierze sie w mioim śmietniku. Krasnoludki z przedmieścia je podrzucają? Ciekawe.

7

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Jeśli wszyscy lokatorzy mieszkający w bloku zadeklarują segregowanie smieci to kto ich bedzie sprawdzał? Czy ktos się nad tym zastanawiał? albo jeśli połowa będzie zgodnie z deklaracjami segregowała a druga połowa zadeklaruje że nie chce segregować. I tak ich smieci trafią to do tych samych kontenerów. Jako pozytek z segregowania tylko części? Te nowe zasady są nielogiczne.

8

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Śmierć i podatki są nie do uniknięcia! Tego nikt nie zmieni.

9

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Jerzy Cypryś: >>>Mięliśmy kilka propozycji do rozważenia. Ale przede wszystkim nowy system ma zbyt wiele skutków finansowych dla Mieszkańców, żeby go wprowadzać bez konsultacji i dyskusji z Nimi, na zasadzie urzędniczego widzimisię.<<<
Racja!!! Mam swoją propozycję która proszę potraktować jako obywatelskie żądanie. Opłaty za śmieci mają wynosić 0 złotych. Każdy kto zbierze miesięcznie co najmniej 10 gazet, 10 szkieł i 10 plastikowych kubków ma otrzymać bon na zakup taniej żywności w sklepach radnego Myrdy. Każdy kto dodatkowo odda stare ubrania ma dostać wołczery na korzystanie z teatru maska i przejście się raz w miesiącu trasą podziemną. Dla szczególnie zasłużonych w segregacji uścisk dłoni Ferenca i list gratulacyjny.

10

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

Dlaczego Rada Miasta nie potraktowała odpadów gospodarczych z mieszkań i domków jako towar i to w ilości ok. 60 000 ton rocznie. Przecież to jest dla firmy przerabiającej  surowiec wyjściowy, Który ma określoną wartość i na to powinna być wystawiona cena jednostkowa, co pomniejszyło by wartość ściągananych opłat od mieszkańców. Morfologia śmieci miejskich jest znana i wiadomo co w odpadach jest. Czy jest tu następny przekręt, na który nikt nie zwraca uwagi.

11

Odp: Kto ma rację? Starcie radnych w sprawie śmieci

O zmniejszeniu opłat na konto zysków przedsiebiorstwa z przerobu surowców wtórnych mówił w Radzie Miasta Jerzy Jeczmienionka z pis ale nie znalazło to zrozumienia u ferencowych. Czy to przekręt? Może? Czas pewnie pokaże.