1

Odp: Po co ta heca z kładką?

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Po co ta heca z kładką?

A ja się nie boję przyłączyć do tych, którzy widzą bezsens tej inwestycji. I nawet głośno to wypowiem: żeby nie wiem jak klakierzy ratusza zachwalali. Żeby nie wiem ile papieru zmarnowali na reklamę. Żeby nie wiem jakie show zorganizowali. Prawda jest jedna - KRÓL JEST NAGI!

3

Odp: Po co ta heca z kładką?

pewnie otwarcie zrobi miszcz osa. a gdzie krystian herba???

4

Odp: Po co ta heca z kładką?

Właśnie! Co z Krystianem, ostatnio go nie widać, może komuś podskoczył?

5

Odp: Po co ta heca z kładką?

Słuszną linię ma nasza władza...

6

Odp: Po co ta heca z kładką?

Na uroczystość otwarcia kładki dla pieszych w ciągu ul. Piłsudskiego w Rzeszowie 17 listopada 2012 roku, godzina 14:00 mają zaszczyt zaprosić; Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa; Andrzej Dec, Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. To na zaproszeniu.
Jest jeszcze to: Po zakończeniu uroczystości serdecznie zapraszamy na bankiet w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Umieją się chłopcy bawić za nie swoje pieniądze, oj umieją. Koszt kładki wzrósł o koszt bankietu. ale to już z innej kieszonki i tego już nie widać.  A  co będzie widać; cały lud rzeszowski już wkrótce  będzie mógł  sobie polatać w kółko po tej innowacyjnej kładce wycinając z radości hołubce. Mamy najzdolniejszych ino-watorów w całej UE. Od głodu, moru, ognia i ino-watorów ocal nas Panie...

7

Odp: Po co ta heca z kładką?

No a skąd o tym wiesz, że zapraszają na bankiet?
Widocznie dostałeś takie zaroszenie bo na słupach ogłoszeniowych takiego zaproszenia na bankiet nie ma.
A więc sam tez należysz do "chłopców" którzy lubią się bawić za "nieswoje".
Rozumiem, ze nie odpowiada Ci towarzystwo.
Pewnie gdyby to organizowali "Twoi" kamraci pobiegł byś bez zastanowienia.
Jak już nieraz zapewne czyniłeś.

8

Odp: Po co ta heca z kładką?

jednym słowem Ferenc rozdaje gówno w kolorowych papierkach mówiąc ze to miód - kładka to koniec jego kariry - KAZDY to zapamięta ...tą obłudę ,fałsz ,zakłamanie i wiecznie usmiechnięte oblicze reklamujące nicnierobienie

9

Odp: Po co ta heca z kładką?

Akko, dziękuję za wpis. Masz rację, mam takie zaproszenie, jednak jak to ująłeś, Moi Kamraci nigdy by takiej kładki nie pozwolili wybudować. Jeśli już to ...była by średnicą tego co powstało, a nie kołem ( koszt 3,14 razy droższy na zrealizowanym obwodzie)  i miała by dach, by nie było problemu z jej utrzymaniem w ekstremalnych warunkach pogodowych. Na bankiet możesz pójść za mnie -nie będę popierał oczywistej wpadki inwestycyjnej, tak Rady Miasta (kwalifikowanej  jej większości), jak Pana Prezydenta.

10

Odp: Po co ta heca z kładką?

Kładki by nie pozwolili? Wiadomo, nie była potrzebna.
Tak samo jak liczące tysiące metrów kwadratowych obiekty tzw. Instytutu Teologiczno-Pastoralnego którego Twoi kamraci są wielkimi orędownikami.
Twoi kamraci razem z Tobą wybudowali by nam kolejne kaplice, domy parafialne i inne "niezwykle potrzebne" budynki użyteczności kościelnej. A może i kładeczkę jakąs tyle że nie dla wygody Ryśkowych klientów a dla "dobra parafian" np na Sikorskiego z której schodziło by się wprost do bram katedry
I pobiegł byś na "pokropek"...
Czyż nie?

11

Odp: Po co ta heca z kładką?

Jeśli chodzi o kumotrów z LEWA i PRAWA (i sprawiedliwości) to wszyscy jesteście z tej samej gliny; żeby nie powiedzieć dobitniej smile Nie musicie licytować się która zgraja wydać więcej potrafi; tak czy inaczej - koniec bliski jest, bracia szmaciaki. p.s. byłem dziś w okolicy kładki, korek gigant mimo, że pasy uwolnione. mit o poprawie sytuacji komunikacyjnej wali się jak domek z kart. teraz promosty czy inne gady powinni zjeść swój projekt. bez popijania.

12

Odp: Po co ta heca z kładką?

Akko, nie zbaczaj z tematu. Tu jest mowa o pieniądzach publicznych - samorządowych, co smutne,  zadłużonego już  nadmiernie miasta Rzeszowa, wydawanych,  co też smutne , nie na podstawowe inwestycje, cele społeczne bardziej potrzebne mieszkańcom miasta, niż okrągła kładka. Dbajmy w pierwszej kolejności o kasę miejską, czego w działaniu Rady nie widać. Nawet wcale się nie fatygują by o długach miasta poinformować mieszkańców. JEDNO JUŻ JEST PEWNE, JEŚLI MASZ DZIECI, to być może one spłacą ostatnie długi obecnych rządów w mieście.

13

Odp: Po co ta heca z kładką?

Ale jesteście złośliwi.

14

Odp: Po co ta heca z kładką?

Wcale nie zbaczam. Pieniądze wydane na to Pastoralne coś tam coś tam, też były publiczne. No i inwestycja równie bezsensowna i nie będąca jak to napisałeś "podstawową inwestycją, zabezpieczającą cele społeczne bardziej potrzebne mieszkańcom miasta".
A nasze dzieci będą musiały też to utrzymywać, ogrzewać, remontować itp itd. Więc to raczej ty nie zawężaj tematu patrząc wybiórczo tylko na kładkę. Jak tu powiedział Rico "wszyscyście siebie warci".

15

Odp: Po co ta heca z kładką?

Budowanie kaplic i instytutów pastoralnych jest najlepszym tematem na przykrycie każdego tematu. Nie rozmawiajmy więc  o kładce i bankietach ale o kościele. Świetny pomysł. Walmy w biskupa a kładki niech pną się do góry. Świetna metoda akko.

16

Odp: Po co ta heca z kładką?

akurat sprawa "instytutu" jest tu bardzo na miejscu, bo porusza ten sam problem co kładka, jedno i drugie to widzimisie ludzi, którym ktoś bezmyślnie dał w łapy wadzę: ferenc i cypryś wcale się tak bardzo nie różnią jeśli chodzi o szastanie cudzymi pieniędzmi. niestety, przy widzimisię cyprysia, kładka ferenca to jest mały pan pikuś. ale naród ciemny, wszystko kupi i usprawiedliwi, nawet jesli jeden klecha postawi sobie tron ze złota a parafianin do gara nie będzie miał co włożyć, to na TACĘ i TAK ZARZUCI.

17

Odp: Po co ta heca z kładką?

Zwrócę ci tylko uwagę Rico, że jak na razie to Ferenc dotował pod różnymi postaciami kościół a nie Cypryś. Takimi zarzutami tworzysz kolego mity. Cyprysia można opier... jak coś rzeczywiście zchrzani na taką skalę jak Ferenc. Ty robisz to na zapas...... Mam nadzieję ze nie pobijesz dziś małego dziecka albo nie zgwałcisz staruszki?

18

Odp: Po co ta heca z kładką?

Autor artykułu i tak ma niepełny obraz sytuacji. Reklamy pojawiają się w większej ilości niż tylko bilbordy. Miasto planuje bezpośrednią relację z uroczystości w internecie. A na samej gali ma być oprócz modelek pokaz akrobatów. Więc nie przesądzajmy - może pojawi się także Herba w wersji zespołowej.

19

Odp: Po co ta heca z kładką?

wiesz co, respublika? myślę sobie, że nie tego cyprysia masz na uwadze.

20

Odp: Po co ta heca z kładką?

Ricco, może jestem niezorientowany, ale w takim razie ilu ich jest? Oczywiście chodzi mi o tych z naszej miastowej niby polityki.

21

Odp: Po co ta heca z kładką?

W tej chwili trwa odbiór techniczny budynku oraz uporządkowywanie terenu wokół niego. Dzięki temu powstaną m.in. dodatkowe miejsca parkingowe – tłumaczy ks. Andrzej Cyrpyś, dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

- Instytut będzie służył zarówno księżom, jak i osobom świeckim - zapewnia ks. Cypryś. Odbywać się w nim będą m.in. zajęcia w ramach studiów licencjackich i doktoranckich, studiów podyplomowych, a także spotkania formacyjne i uniwersytet trzeciego wieku.

A ILU MA BYĆ? smile

22

Odp: Po co ta heca z kładką?

Nawet nie wiedziałem.
Ale co z tego, chyba nie chcecie zabronić im budować własnej inwestycji. Czy na ten Instytut poszły jakieś duże pieniądze z budżetu miasta takie jak na chorą kładkę? Czy w ogóle jakieś poszły? Ja nie widzę związku tych dwóch spraw.

23

Odp: Po co ta heca z kładką?

Na budowę Instytutu Zarząd Województwa przyznał dotację z Unii w wysokości ponad 66 mln. Projekt nie brał udziału w konkursie, bo \Zarząd wpisał go na listę projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dla mnie to wystarczy. Conajmniej dwuznaczna sytuacja z "cudownym załapaniem się na listę KLUCZOWYCH projektów".  Marnotrawstwo unijnych pieniędzy, które nie biorą się z powietrza. Za część tej kwoty można było zbudować i wyposażyć obiekty prawdziwej użyteczności publicznej, a nie luksusowy zapiecek dla nielicznych. Próżność zapakowana w ekskluzywne pudełko do potęgi! Dokładnie to samo co kładka: niczego nie ułatwia, niczego nie poprawia, poza dobrym samopoczuciem GARSTKI krewnych i znajomych królika. Rozgrywamy partię szachów, w której zawsze CZARNE WYGRYWAJĄ.

24

Odp: Po co ta heca z kładką?

A nie jesteś przypadkiem uprzedzony? Z kontekstu rozumiem że to instytut publiczny a nie plebania i będzie służył ludziom, a nie kilku księżom którzy chcą mieć komfort życiowy. Zgodzę się że skorzystają z tego głównie katolicy ale takie same zarzuty można postawić stadionowi resowi bo skorzystają na tym sportowcy i kibice do których ja akurat się nie zaliczam. Ale ja bym nie robił z tego problemu.

25

Odp: Po co ta heca z kładką?

Jeśli krytykowanie procederu szastania publicznymi pieniędzmi nazywasz uprzedzeniem, to tak, JESTEM UPRZEDZONY. I nieważne czy potężne kwoty trwoni prezydent na swoje zachcianki, czy klecha na swoje.  Żyjemy w regionie kraju gdzie jest zwyczajnie BIEDNIE, a rozmaite środowiska czerwone i czarne, które dorwały się do żłoba nie liczą się zupełnie z tym w jakim miejscu i czasach żyć nam przyszło tylko grabią pod siebie ile fabryka dała. Jeśli bronisz tej chorej sytucji toś zwyczajnie durny, lub, z jedną albo drugą grupą kolesi zblatowany. Ja poczekam i zobaczę, jakie to niesamowite korzyści tzw. społeczeństwo wyciągnie z "użtkowania" instytutu, bo z kładeczki jaki będzie pożytek każdy w miarę rozgarnięty domyślał się już wcześniej. Ze śmiechu już trzymam się fotela.