1

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

Nie wiem czym tam Rzeszów zabłyśnie po kolejnych wakacjach... wiem natomiast czym nas oświeci już wkrótce: POTOKIEM ŚWIATEŁEK, wypożyczonych od chłopaków z firmy Odeon (czy jakoś tak :-)... Cierpliwości! lol

3

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

"Jak widać, rzeszowskie propozycje turystyczne nie zwalają z nóg."
Pani Małgorzato, wręcz przeciwnie. One zwalają z nóg.. swoją nijakościa.

4

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

Można mówić o Rzeszowie wiele przykrych rzeczy ale jednemu nie można zaprzeczyć. Miasto jest czyste i zadbane. Cieszmy się przynajmniej z tego

5

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

"... Można mówić o Rzeszowie wiele przykrych rzeczy ale jednemu nie można zaprzeczyć. Miasto jest czyste i zadbane... "

I super. Ale to jest akurat rzecz normalna i OCZYWISTA. I ani to zasługa, ani osiągnięcie. To mniej więcej tak jakby ostatni cymbał miał pretensje o dobrą cenzurę, bo UMYŁ ZĘBY i WŁOŻYŁ CZYSTE MAJTY. Taki argument - to żaden argument w tego typu dyskusji, to tylko rozpaczliwa próba szukania za wszelką cenę pozytywu w nędznej rzeczywistości.

6

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

A kto powiedział że na czystym mieście ma sie skończyć? Po prostu to dobra podstawa do jakichkolwiek innych działań. Ja wierzę w Rzeszów.

7

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

"... Ja wierzę w Rzeszów..."

TO za mało. I niczego nie zmienia ani nie wyjaśnia: za bycie "czystym i zadbanym" nie staje się na żadnym podium. Autor artykułu zadaje konkretne pytanie, mowa jest o BŁYSZCZENIU, a dla mnie to oznacza chęć powalczenia o podium właśnie, w tym przypadku: wydarzenie, wizerunek, pomysł na ikonę, czy oryginalny gadżet (skala jest bez znaczenia). COŚ WŁASNEGO co zwróci - być może - uwagę także niewierzących. "Dobra postawa do innych działań"? Wybacz. Brzmi jak: cukierek pomarańczowy koloru zielonego...

8

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

Czym Rzeszów ma zachwycić innych jak naokoło co prawda czysto ale wszysktko to tylko prowizorka. Trybuna stadionu nowa ale tylko pół i bez parkingu. Galerie handlowe ledwo zipią i walcza z soba o najemców (efekty opłakane), wyprawa urzedników do Dubaju zaowocowała kubłami w kwiaty, okrągła kładka i sygnalizacja świetlna pod spodem to jak używać do spodni paska i szelek, miejskie deptaki zapraszają pieszych ale jednocześnie wpuszcza się na nie hurtem samochody, mała architektura w formie pomników przez miasto jest doceniana ale najlepiej zrobić ją za niewielkie pieniądze (uczniowie albo amatorzy) itp itd. CZYM MOŻE RZESZÓW ZABŁYSNAĆ?

9

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

Niestety od lat widać, że rządzącym zupełnie brak pomysłu na promocję naszego miasta. Błyszczymy tylko takim pozornym blichtrem ale bez większej głębi i tego, co by utrwaliło Rzeszów w pamięci osób odwiedzających go. Szkoda. Bo ja bardzo lubię to miasto i żałuję, że nie mamy dobrego PR. A z tego co pamiętam było kilka oddolnych ciekawych pomysłów na "zabłyśnięcie". Tylko, że jakoś ci, co są decyzyjni wzruszyli lekceważąco ramionami. No cóż. Kolorowy śmietnik to nie jest jednak najtrafniejszy sposób na wypromowanie miasta.

10

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

Jak to czym może Rzeszów zabłysnąć? Dobrym PR z ratusza. Tak dobrym, że wszyscy bedą twierdzili że król ma przepiękne szaty. Mało tego - oni w to uwierzą wink

11

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

Marny artykulik i marne komentarze. Szkoda na was strzępić języka.

12

Odp: Czy tym Rzeszów zabłyśnie?

Warto wiedzieć. Narodowy  Instytut Dziedzictwa wymienia 4 ważne zabytki w Rzeszowie JAKO regionalne i tylko takie;
1. kościół farny pw. śś. Stanisława i Wojciecha, wzniesiony prawdopodobnie w I poł. XV w., odbudowany po pożarze ok. 1623 r. z inicjatywy Mikołaja Spytka Ligęzy.
2. zespół klasztorny oo. bernardynów. Wczesnobarokowy kościół pw. Wniebowzięcia NMP wzniesiony w latach 1624-29 z fundacji Mikołaja Spytka Ligęzy jako kościół obronny włączony w dawny system fortyfikacji miejskich. 
3. zespół klasztorny oo. pijarów (ob. kościół parafialny pw. Świętego Krzyża, Muzeum Okręgowe i liceum).
4. zamek. Zbudowany przez Mikołaja Spytka Ligęzę na przełomie XVI i XVII w., po 1638 r. otoczony fortyfikacjami w systemie bastionowym nowowłoskim z inicjatywy Jerzego Sebastiana Lubomirskiego.
Więcej o zabytkach na stronie  NID.