1

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Co tu wiele gadać o takich poteżnych zamierzeniach, gdy wystarczy posadzić kwiatki, wyrównać chodniki, zawiesić światełka i wyborca stwierdzi, że właśnie mamy najpiękniejsze miasto w Polsce. A jeszcze jak ratuszowi pokazą kolejną statuetkę którą dostali za miejskie bajery to w ogóle będziemy najpręzniejszym i najwspanialszym a nasz wódz jedyny, oby nigdy nie przestał czuwać na robotą wink

3

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Ups, dałem przypadkowo w innym temacie, teraz wklejam na właściwe miejsce.


Wg mnie najważniejszymi działaniami koniecznymi do dalszego rozwoju są:

1. Rozwój kolei regionalnej. W związku z modernizacją kolei w stronę Katowic, remontów w stronę Jasła, Tarnobrzegu i Jarosławia, jakość linii kolejowej będzie w większości znakomita. Należy zakupić dodatkowe szynobusy i EZT. Potrzebne są połączenia Rzeszowa z Sandomierzem, Jasłem, Przemyślem (+Horyniec Zdrój) i Tarnowem. Takt: co pół godziny w godzinach szczytu, co godzinę poza szczytem. Lepszy dostęp do Rzeszowa dla mieszkańców województwa zaowocuje większą skalą używania miasta, wymieniania pieniędzy, możliwością większego zróżnicowania i zwiększenia roli przede wszystkim kultury, sztuki. Ułatwienie wydostania się wielu tysięcy mieszkańców z głębokiej prowincji i rozwój kapitału społecznego w konsekwencji popchnie wszystko mocno do przodu.

2. Nowe ośrodki kultury, sztuki, rozrywki. KPZK 2030 pokazuje jak ekstremalnie źle i prowincjonalnie wypada Rzeszów, nie mając przy okazji ikony architektury i obiektów wyrazistych.

http://www.mrr.gov.pl/rozwoj_regionalny … Kraju.aspx  - mapa nr 9

3. Wydział medyczny z kierunkiem lekarskim i zaplecze w postaci uniwersyteckiego szpitala klinicznego. Jesteśmy oto największą białą plamą w tej dziedzinie w kraju. Bez kształcenia lekarzy będziemy mieć ogromne problemy z jakością życia w Rzeszowie i w województwie. Nie wiem w sumie jak bardzo nowa inwestycja UR za biblioteką wpłynie na przyspieszenie starań o to (co się teraz w tej sprawie dzieje? strasznie długo się to ciągnie).

4. W skali miasta - most skośny plus okoliczne drogi, obwodnica północna i ciąg Wyspiańskiego - Hoffmanowej.

4

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

To wszystko tak właśnie wygląda. Obliczamy, planujemy, wytyczamy przyszłościowe kierunki, a politycy realizują swoje widzimisię, tak jak z kładką na Piłsudskiego. Do pewnego czasu nie komentowałem , poprzestając na sprawach włąsnej profesji. Ale czas już żeby stolicą województwa zajął się ktoś kto potrafi łączyć władzę polityczna z kompetencją fachowców.

5

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Piszesz doktorku tak jakby nie istniało miejskie biuro planowania przestrzennego i jakby urbaniści nie byli zapleczem działań inwestycyjnych prezydenta. To już staje się nagonka mimo argumentów.

6

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

> tak jakby nie istniało miejskie biuro planowania przestrzennego > i jakby urbaniści nie byli zapleczem działań inwestycyjnych
> prezydenta

tak własnie to wyglada z perspektywy szarych zjadaczy chleba; nie wspominając już o jakiejś tam komisji od estetyki miasta, czy jej tam na imię;

7

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Piszę tak, ponieważ mam coraz więcej żalu do urbanistów i szefostwa z MBPP bo spokojne miejsce pracy przedkładają nad swoją fachowość. Zresztą o czym tu mówić, jak to właśnie w tym biurze wymyślono budowanie 2 km drogi od Rejtana nad Wisłokiem za 150 mln (estakady, osuwiska, słaba nosność gruntu). A argumentem było to, że nie trzeba bedzie wykupywać kilku domów w alternatywnej lokalizacji drogi w kierunku Siemieńskiego. Inwestycję 2 km za 150 mln to możemy sobie rozpatrywać tylko teoretycznie.

8

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Zapominasz doktorku, że budowa mostu skośnego, przebudowa wiaduktu dla Batorego i poszerzenie Siemieńskiego też kosztuje.

9

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Tekst pewnie jest bardziej przekonywujący z czytelnymi załacznikami graficznymi. U mnie są one niewidoczne, widzę tylko zewnętrzne ramki do grafiki i czerwony 'X" w lewym górnym rogu kazdej ramki. Albo jakaś awaria plików albo może są za ciężkie. Prośba do redakcji o sprawdzenie.

10

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

tor o napisał/a:

Tekst pewnie jest bardziej przekonywujący z czytelnymi załacznikami graficznymi. U mnie są one niewidoczne, widzę tylko zewnętrzne ramki do grafiki i czerwony 'X" w lewym górnym rogu kazdej ramki. Albo jakaś awaria plików albo może są za ciężkie. Prośba do redakcji o sprawdzenie.


Dziękujemy za zgłoszenie problemu.
Teraz już powinno być dobrze, proszę sprawdzić czy załączniki graficzne są czytelne?
To prawdopodobnie problem przeglądarki internetowej. Proponujemy zmianę przeglądarki Internet Explorer na jakąś szybszą.

11

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Dziękuję za szybką interwencję. Teraz wszystko widać jak na dłoni smile

12

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Jak patrzę na rozwój Rzeszowa w ostatnich latach i na różne zapisy w dokumentach o charakterze planistycznym, to wszechobecnym sposobem ich realizacji jest metoda... wzruszania ramion. Rząd centralny od wielu lat ma odpowiednio skomunikować stolicę regionu z innymi ośrodkami w Polsce oraz wspomóc rozwój ROM - zamiast tego wzrusza ramionami, mówiąc że inne miasta będą lepiej wykorzystywały takie wsparcie. Zarząd Województwa ma koncentrować inwestycje aby poprzez silną stolicę pobudzić całe województwo - wzrusza ramionami i woli wspomagać od razu powiaty skąd ma prominentnych posłów i radnych. A gospodarz miasta, który od lat ma wyznaczone zadania domknięcia układu komunikacyjnego - wzrusza ramionami bo woli wodotryski, światełka i remonty chodników. To dlaczego ja, zwykły wyborca, mam też na nich wszystkich nie wzruszyć ramionami?

13

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Nie tylko ty. Niektórzy tak mocno wzruszali ramionami, ze udało im się odlecieć. Do ciepłych krajów sad

14

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Ale trujecie. Przecież już niedługo będzie oddana do użytku autostrada. Wiele innych stolic województw może tylko o tym pomarzyć.

15

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Ty to jesteś niepoprawny optymista. Problemem Rzeszowa jest brak szybkiego i bezpośredniego połączenia drogowego ze stolicą kraju. Tam tak naprawdę schodzą się wszystkie nici biznesu i rozwoju gospodarczego. Dlatego nie dziw się że np. siedziby spółek uciekają stąd. Wykonanie tak potrzebnej S-19 będzie przesunięte może nawet na 2035r. A autostrady to też pewnie przez 10 lat byśmy nie oglądali gdyby nie wizja kompromitacji przed Euro. Fuksnęło nam się.

16

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

@Mel Torme:

1. Most skośny i cała reszta owszem, kosztuje ale: kosztuje mniej niż Wisłokostrada i otwiera tereny między Mostem, torami a Wisłokiem. Stanowi także dojazd do RCK.

2. I co ta autostrada da? Szybciej będzie można stąd uciec? Przyjedzie ynwestor i co zobaczy? Wiatr hulający po Dworzysku.

17

Odp: Rzeszów nie jest samotną wyspą. Opinie o perspektywach rozwoju miasta.

Super opracowanie Wiesław, tak trzymaj!