1

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

"... z opublikowanych danych wynika, że spaliny ruchu samochodowego w Rzeszowie odpowiadają tylko w 20 procentach za powstawanie smogu w mieście."
Aż 20 % ? A jakież to dokumenty wskazują na taki właśnie poziom ?
Przeglądnąłem kilka różnych opracowań (lokalnych i ogólnopolskich) odnośnie smogu i moim zdaniem w Rzeszowie ruch drogowy jest źródłem około 10 % zanieczyszczeń.

3

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

Jasiu, dane te upublicznił wydział ochrony środowiska na ostatniej sesji rady miasta. Wg Ciebie jest to tylko 10 proc. ale niech będzie nawet 20 proc to i tak wciąż niewielki wpływ na trucie powietrza.

4

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

Smog to ściema. Miasto buduje jedną z największych w Polsce spalarni śmieci. Rzeszów produkuje do 45 tyś ton a spalarnie budują na 100 tyś do max wydajności 180 tyś. ton. Spalarnia produkuje prąd i ciepło. Chytry plan jak niesie plotka to zakazać jak w Krakowie biedocie palić węglem żeby z tą ogromną nadwyżkę wyprodukowanego ciepła kogoś ożenić. A tak zakaże się węgla a nakaże podłączać do sieci miejskiego ogrzewania. Smog? Jaki smog? Na 2 stronach innych firm badających zanieczyszczenie powietrza już nie ma czerwonej mapki miasta a liczby. Liczby 3 krotnie niższe niż np. Kielce, Częstochowa, Lublin czy Warszawa!

5

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

Niestety ze smogiem to prawda. Codziennie dojeżdżam do Rzeszowa z górnej Matysówki i jak były duże mrozy to nad miastem unosił się siwy obłok ni to mgły ni dymu. Widać go nawet od rana a nie od 10 jak ktoś podał.

6

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

Cała ta akcja zmierza do delegalizacji opalania węglem. Powodzenia.

7

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

W czasie smogu nigdy bym nie wysłała dziecka na lekcje komunikacją miejską. Nawet za darmo, nawet za dopłatą. To właśnie wtedy najlepiej pojechać własnym samochodem pod samą bramę szkoły aby dziecko nie wdychało tego świństwa.

8

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

Chwyt z darmowymi biletami jest żałosny. Widać, że wybory prezydenckie się zbliżają

9

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

@ chomik. A spodziewałeś się czegoś więcej?

10

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

Jaki smog. Mróz + wilgoć w powietrzu z Wisłoka, Strugu, żwirowni... Na jasionce loty odwołali przez mgłę a 3 km dalej na mgłe mówią smog. . A jelenie łykają te pseudonaukowe bzdury.

11

Odp: Cała prawda o smogu w Rzeszowie

Robin napisał/a:

Jasiu, dane te upublicznił wydział ochrony środowiska na ostatniej sesji rady miasta. Wg Ciebie jest to tylko 10 proc. ale niech będzie nawet 20 proc to i tak wciąż niewielki wpływ na trucie powietrza.

Sens mojej wypowiedź do tego właśnie zdąża - bezpłatna komunikacja jest nieracjonalnym działaniem ze względu na nikłą zależność skali smogu od transportu drogowego ...

PS
byłem na tej sesji ale nie od początku ...