1

Odp: Rzeszów znany z Pretekstów Kulturalnych?

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat tego artykułu.

2

Odp: Rzeszów znany z Pretekstów Kulturalnych?

Doceniam inicjatywę tworzenia takich wydarzeń, tylko dlaczego nie dziedzictwo Polskiej albo Podkarpackie? Mamy tyłu ciekawych twórców. Poeci, pisarze,artyści malarze, rzeźbiarza, muzycy, fotograficy. Pani Krystyno wydaje mi się, że temat żydowski i ukraiński już dawno się wyczerpał ;-)

3

Odp: Rzeszów znany z Pretekstów Kulturalnych?

O to właśnie chodzi, żeby była odmiana. Mamy zdolnych artystów ale ja osobiście chciałbym poznać takich twórców, którzy gdyby tu nie przyjechali, to bym ich nie poznał. Żałuję, że nie wiedziałem o tej imprezie rok temu. :-(

4

Odp: Rzeszów znany z Pretekstów Kulturalnych?

Z ust mi to wyjęłaś koleżanko wink

5

Odp: Rzeszów znany z Pretekstów Kulturalnych?

Preteksty Kulturalne pokazują artystów, pisarzy, muzyków, ... pod pretekstem tematu dziedzictwa. W zeszłym roku pretekstem była kultura żydowska, tego roku jest - kultura ukraińska. W praktyce, wśród wykonawców i moderatorów, w przewadze są zwykle Goście z Polski. Następne edycje będą poświęcone różnym kulturom, bo różnorodność kultur to podstawa naszego polskiego i europejskiego dziedzictwa. Polecam wywiady dołączone do tego artykułu, tam przedstawiam koncepcję wydarzenia PK.

6

Odp: Rzeszów znany z Pretekstów Kulturalnych?

Ale marudy się odezwały :-o Zawsze trafią się w stadzie czarne owce. Nieraz czytam tu jak narzekanie, że kultury Wam brak w tym mieście, a jak ktoś już zdecyduje się poświęcić swój cenny dziś czas i powalczyć o jakieś wydarzenie z tej działki, to też niektórym nie pasuje. Ja proponuję, żeby np. pani lub panna "zakręcona" trochę się odkręciła na rzeczywistość i na proponowaną jej propozycję kulturalną. A jak się nie spodoba, to zachęcam wtedy do zorganizowania własnego wydarzenia tego typu. Obiecuję uroczyście na tym forum, że przyjdę i jeszcze przyprowadzę rodzinę i znajomych. :-)